Najväčší záujem bol o modely značky Škoda. AAA AUTO v tomto roku predalo on-line na Slovensku už takmer 1 000 automobilov. Sieť už od marca pravidelne dezinfikuje vozidlá a kontroluje zdravotný stav svojich zamestnancov.

„Už na začiatku pandémie sme prijali súbor opatrení, ktoré zákazníkom umožňujú bezpečný nákup vozidiel. Po sprísnení vládnych opatrení sme opäť posilnili predaj vozidiel on-line pri dodržiavaní najprísnejších hygienických štandardov. Na zabezpečenie doručovania vozidiel sme presunuli mnoho našich predajcov a za uplynulé necelé dva týždne sme tak predali dve tretiny vozidiel oproti predchádzajúcim týždňom. Ľudia si sú vedomí, že automobil je v dnešnej dobe najbezpečnejším dopravným prostriedkom. Zvýšený záujem evidujeme o lacnejšie vozidlá,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete AAA AUTO.

AAA AUTO v tomto roku predalo on-line len na Slovensku takmer 1 000 automobilov. Aktuálne, rovnako ako v prvej vlne pandémie, si najviac zákazníkov vybralo vozidlá českej značky Škoda (22 %). Najobľúbenejšie modely sú Škoda Octavia, Fabia a Superb. Najviac, 52 % áut, bolo s dieselovým pohonom. Najväčší záujem je o verzie hatchback (33 %), ďalej kombi (24 %) a SUV (19 %). 

„V oboch vlnách pandémie najviac klesol záujem o vozidlá SUV. Ľudia nepotrebujú veľké automobily, ale hľadajú hlavne menšie a lacnejšie vozidlá, ktoré sú často druhým autom v rodine. Evidujeme aj nižší záujem o komfortné prvky výbavy,“ upresnila Topolová zmenu nákupných zvyklostí zákazníkov pri kúpe auta on-line. „Okrem záujmu o lacné automobily sa stále drží aj dopyt o zánovné autá, ktoré majú parametre nových, ale výrazne nižšiu cenu. Pre výpadky vo výrobe je však týchto vozidiel kritický nedostatok už teraz,“ doplnila.

Okrem kúpy automobilu v ktorejkoľvek pobočke si ľudia môžu vozidlá, o ktoré majú záujem, vybrať na internetových stránkach aaaauto.sk a on-line si ich zarezervovať. Cez call centrum sa na zelenej linke 0800 100 100 následne dohodnú na mieste a čase odovzdania auta priamo domov alebo tam, kam sa im to najviac hodí. Vydezinfikovaný automobil na miesto pristaví predajca s ochrannými prostriedkami. Testovacie jazdy robia predajcovia, ktorí dodržiavajú všetky hygienické opatrenia, ktoré sú striktne kontrolované spoločnosťou. AAA AUTO v súčasnej dobe svoju ponuku rozšírilo aj v sekcii vozidiel nižších cenových kategórií a na veľké množstvo vozidiel poskytuje zľavy.

Najpredávanejšie modely áut on-line v AAA AUTO v roku 2020 (SR):
 

Poradie

Model

Poradie

Model

1.

Škoda Octavia

6.

Ford Focus

2.

Škoda Fabia

7.

Renault Megane

3.

Škoda Superb

8.

Volkswagen Golf

4.

Opel Astra

9.

Volkswagen Tiguan

5.

Volkswagen Passat

10.

Kia Sportage