Model Impala znamenal pre Chevrolet ešte na konci minulého storočia jeden z pilierov istoty. To však už medzi zákazníkmi rástol záujem aj o iné automobilové segmenty a ľudia stále častejšie presadali z nízkych sedanov do praktickejších a vyšších rodinných MPV. Keď opustili výslnie automobilového sveta a na ich miesto začali pomaly a nenápadne nastupovať prvé autá SUV, len málokto tušil, že začal začiatok pomalého konca tohto legendárneho sedanu.

Takto začínala Impala v roku 1958. Bola vrcholom luxusu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Začal ako vrcholný luxus, skončil opustený

Slovné spojenie Chevrolet Impala sa prvýkrát objavilo v roku 1958 na vrcholných verziách modelu Chevrolet Bel Air. Neskôr sa stal z Impaly samostatný model, ktorý sa ako full-size sedan udržal v ponuke až do roku 1985. Po čase ho na trhu vystriedal kompaktnejší model Impala SS, ktorý reflektoval na požiadavky zákazníkov a predovšetkým rozvetvenej americkej štátnej správy. Nie je žiadnym tajomstvom, že Chevrolet Impala SS dlhé roky slúžil ako policajné auto, či obľúbený model taxikárov. Chevrolet tak mal o odbyt postarané a dlhé roky chrlil jednu Impalu za druhou. Dnes je však jej sláve definitívny koniec. Američania presadli do vysokých SUV a sedany zostávajú stále častejšie mimo ich zorného poľa. Predaje Impaly upadli natoľko, že sa pre Chevrolet stala nerentabilnou, a tak sa vedenie automobilky rozhodlo pre jej koniec. Údajne nepôjdu po stopách konkurencie a pod týmto názvom nepredstavia žiadny iný Chevrolet s rozdielnou koncepciou karosérie. Posledný Chevrolet Impala opustil výrobnú linku 27.2.2020.

Jedným z najväčších klientov Chevroletu bola americká štátna správa. Policajná Impala SS jazdila po uliciach celého územia USA.