Pôvodné pneumatiky dodávané s Carrerou GT boli Michelin Pilot Sport PS2. Tie pred 10 rokmi patrili k špičke medzi športovými pneumatikami. Vývoj pokročil a dnes máme možnosti, o ktorých sa konštruktérom vtedy ani nesnívalo. A to bez preháňania! Mnohé staršie autá dnes dokážu vďaka novým konštrukciám a technológiám v moderných pneumatikách na ceste o poznanie viac ako kedysi. V prípade Carrery GT je zmena natoľko citeľná, až sa Michelin a Porsche rozhodli ponúknuť majiteľom nový štandard.

Michelin PSS vs. PS2

Porovnanie dezénov Michelin Pilot Super Sport vľavo a Pilot Sport PS2 vpravo

Pri konštrukcii pneumatiky Michelin Pilot Super Sport N0 použili aramidové vlákna, ktoré sú pri rovnakej pevnosti až 5x ľahšie ako oceľové!

Nové pneu špeciálne pre Carreru GT sa volajú Michelin Pilot Super Sport špecifikácie N0. Pneumatiky sa vyrábajú na rovnakej linke ako pretekárske slicky. Použili technológiu dvoch zmesí, kde na vnútornej strane je tvrdšia zmes a na vonkajšej mäkkšia. To dáva autu lepšiu priľňavosť v zákrutach a precíznu ovládateľnosť. To však nie je všetko, pneumatika používa vystuženie z aramidových vláken, ktoré sú pri rovnakej pevnosti až päťkrát ľahšie ako oceľové. Nižšia hmotnosť sa potom podpíše pod lepšie jazdné vlastnosti, takže čas na krátkej verzii dubajského autodrómu (2,7 km) sa zlepšil o 1,5 sekundy. Pri brzdení z 80 km/h sa zlepšila brzdná dráha o 1,5 m na suchom a o 3 m na mokrom povrchu.

Porsche Carrera GT

Porsche Carrera GT s pneumatikmi Michelin Pilot Super Sport

Nové pneumatiky sú teraz dostupné v rozmeroch 265/35 ZR 19 98Y "N0"  pre predné kolesá a 335/30 ZR 20 108Y "N0" pre zadné. Okrem toho, že Carrera GT bude s týmito pneumatikami rýchlejšia na okruhoch, tak v porovnaní s predchádzajúcim obutím ešte aj ušetrí palivo. Porsche tvrdí, že s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport N0 klesne spotreba v bežnej premávke o 10 % a na okruhu o 20%! 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: porsche.com