Panamera Turbo S dá z 0 na 100 km/h za neuveriteľné 3.8 s! Akceleruje až po 306 km/h. A teraz pozor! Toto všetko, VRAJ, zvládne pri vynikajúcej priemernej spotrebe 11,3 litra na sto kilometrov. :-)

Nárast výkonu ovplyvnil aj krútiaci moment, ktorý sa po úprave vyšplhal na hodnotu 750 Nm, pričom pri funkcií overboost vystrelí až na 800 Nm. A to už je naozaj dosť. Zvykom je, že systém overboost je možné využívať len krátkodobo. V prípade Panamary Turbo S je tomu tak len v prípade, ak máte navolený režim jazdy “Normal“. V situáciach kedy využívate režim “Sport“ či dokonca “Sport Plus“ vám bude 800 Nm k dispozícií non-stop. Netreba sa teda čudovať, že Panamera Turbo S dokáže zvládnuť šprint z 0 na 100 km/h za neuveriteľné 3.8 sekundy!!! Táto drvivá akcelerácia sa zastaví na cifre 306 km/h. A teraz pozor! Toto všetko zvládne pri vynikajúcej spotrebe 11,3 litra na sto kilometrov. :-) Podľa mňa, ani oni sami tomuto údaju neveria.

Porsche-Panamera-Turbo-S

Porsche Panamera Turbo S

Panamera Turbo S bude aj napriek svojmu výkonu zaraďovaná medzi autá, u ktorých je údaj o výkone len akýmsi nástrojom prepychu či honosnoti, Porsche sa rozhodlo aj tento automobil vybaviť rôznymi technickými vychytávkami. To znamená, že v Panamere nemôžu chýbať aktívne stabilizátory alebo systém Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus), ktorý dokáže zabezpečiť, aby bol obrovský výkon presúvaný práve na to koleso, ktoré ho dokáže v danej situácií najlepšie využiť. Samozrejmosťou sa už tak stáva aj balík Sport Chrono Package Turbo, ktorý pritvrdí celý podvozok a zlepší odozvu na plynový pedál v momente, keď auto funguje pod režimom “Sport Plus“.

Porsche-Panamera-Turbo-S

Porsche Panamera Turbo S

Pri luxusnej limuzíne akou Panamera Turbo S je vás nepekvapí, že už v základe si budete môcť dopriať dvojfarebný kožený interiér, či 20“ kolesa Turbo II. A cena za túto naozaj rýchlu obývačku? Tá je stanovená na “skromných “ 167.076 EUR... Ide niekto do toho? :)