Strešný box navrhla firma Porsche Design. Nie je určený len pre športové kupé. Keď už to má nejako vyzerať, prispôsobili ho vlastným výrobkom. Boxy sú dostupné cez program Porsche Tequipment, teda formu príslušenstva, ktorú si kúpite u predajcu a môže vám ho aj rovno namontovať.

K dispozícii sú 2 typy boxov, menší v konfigurácii s objemom 320 litrov a väčší s objemom 520 litrov. V oboch prípadoch máte na výber medzi dvoma odtieňmi, tmavej a svetlej. Boxy ľahko namontujú na strešné nosiče väčšiny moderných modelov Porsche. Nie sú nevyhnutne určené len pre Porsche 911. Vhodné sú aj pre typy Cayenne, Panamera, Macan... No práve na 911-ke každého, kto ho zbadá, nepochybne prekvapí a zaujme najviac.

Iste, niekto podotkne, že majiteľ 911ky predsa všade lieta a nepotrebuje „zhovadiť“ pekný dizajn 911-ky. Ale ruku na srdce, koľko tých áut jazdí za každého počasia, na rôzne výlety a podobne? Nie sú to len reči, ale dlhodobý fakt, že Porsche 911 je naozaj superšportom na každý deň ako žiaden iný na svete, čo podčiarkuje aj dlhoročné prvenstvo v rebríčku spoľahlivosti starších áut.

Predný batožinový priestor môže byť niekomu pre výlet jednoducho malý, napriek tomu, že sa doň zmestí aj menší chlap, čo dokázal Maroš už pri teste typu Boxster II. generácie priamo na videu. No keď potrebujete viac, prečo to nevyriešiť boxom na strechu, radšej ako sa obmedziť v počte vecí? Sú ozaj ľahké a mimoriadne aerodynamické. Veľký box váži len 26 kg, ten menší dokonca 18 kg. Oba sú totiž vyrobené z ľahkých plastových materiálov.

Ak by ste mali 911-ku, uvažovali by ste nad podobným rozšírením kapacity pre batožinu? Čo sa týka ceny, v Nemecku stojí menší od 773 eur a väčší od 862 eur.

Zdroj: carscoops

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov