Keď prišla M5-ka s pohonom všetkých kolies a nemožnosťou manuálnej prevodovky (predchodca aspoň na trhu v USA ponúkal manuál), veľa puristov sa nad budúcou generáciou M3 prežehnalo. Báli sa, že už aj nová M3 nebude k dispozícii s manuálom.

A tak zatiaľ čo príplatkový pohon M xDrive nebude absolútne vadiť, veď kto bude chcieť, ten si zvolí len zadokolku, manuálna prevodovka nebola stále výrobcom potvrdená. Až donedávna. Generálny riaditeľ BMW M, Markus Flasch, to v rozhovore pre BMW Blog jednoznačne potvrdil.

Podľa neho je stále priskoro hovoriť o detailoch, avšak zdôraznil, že manuál v novej generácii M3 skutočne uvidíme. A aj keď bude nová M3 s automatickou prevodovkou (pravdepodobne už s 8-stupňovou automatickou prevodovkou s meničom krútiaceho momentu) určite rýchlejšia, bezpečnejšia, pohodlnejšia a vhodnejšia do dennej prevádzky, puristi v tom majú jasno. Manuál im nič nenahradí.

A BMW M3 s M4 sa tak stane skutočný jednorožec, v segmente rýchlych sedanov jednoducho nič s manuálnou prevodovkou nenájdete. Môžeme len dúfať, že tí, ktorí chcú novú M3 skutočne s manuálom, si ju aj kúpia. Ak sa totiž predaje s manuálom budú blížiť k nule, je isté, že táto generácia bude poslednou.

Zdroj: carbuzz.com