Aston Martin Vanquish

Aston Martin Vanquish

Máte radi čísla? Tak tých máme v tomto prípade viac než dosť:

Motor je 48 ventil s objemom 5,935 ccm a s počtom valcov 12. Samozrejme do V. Kompresný pomer je 11:1. Výkon je 573 k (421 kW) a krútiaci moment 620 Nm. Váha je tučných 1739 kg. Stačilo? Nie? Tak ešte 0-100 km/h za 4.1 sekundy a topspeed 295 km/h.

Aston Martin Vanquish je jasným udaním smeru, akým sa budúce Astonu budú uberať v zmysle dizajnu a techniky. Jeho časti karosérie sú vyrobené z prvotriedneho karbónu, ktorý je v tomto segmente už takmer povinná jazda. Ten samozrejme odľahčuje toto objemné auto o ďalšie kilá, avšak pridáva mu aj na tuhosti karosérie - tá sa oproti DBS zvýšila o 25%! Zaujímavosťou je aj to, že Vanquish bude dostupný v konfigurácií 2+0 alebo 2+2. Interiér teda nebude nasilu "pre štyroch" ale môže byť čisto dvojmiestny. Mimochodom, jeho čalúnie zaberie v továrni vyše 70 hodín pri každom jednom aute!

Ak by ste zatúžili po tomto automobilovom klenote, musíte si pripraviť minimálne 299 000 EUR za základnú výbavu. Tú si, ak máte čas a chuť, môžete dosť podstatne vylepšiť priamo v konfigurátore na stránke Aston Martinu.

Prečítajte si aj náš zážitok z prvej ruky: test Aston Martin V8 Vantage

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov