O kvalitách súčasnej generácie GLK nemôžeme pochybovať, ako sa ukázalo aj v našom už dva roky starom teste. Hranatý a krabicový dizajn sa nemusel páčiť každému a mohol byť zásadným problémom, kvôli ktorému siahol klient po konkurencii ako napríklad Range Rover Evoque, Volvo XC60, alebo Audi Q5. Novinka sa má vydať iným smerom. Nie len dizajnovým. Celkovo sa bude jednať o nový typ, ktorý nechce nadväzovať na GLK. Názov Mercedes-Benz GLC  odkazuje posledným písmenom na príbuznosť so sedanom triedy C a to nie len rovnakou platformou MRA.

Podobný tomu v triede C

Interiér, ktorého fotografie unikli dopodrobna, je veľmi podobný tomu v sedane, čo je len dobre. Exteriér bol zatiaľ nafotený iba s maskovaním, ktoré je ale minimálne. Aj zo špionážnych fotiek môžeme v kľude povedať, že GLC si berie inšpiráciu z menšieho súrodenca GLA, najviac asi z prednej časti. Z boku nemá automobil naozaj moc spoločné so súčasnou verziou a guľaté tvary spolu s jemne sa znižujúcou strechou vyzerajú naozaj dobre.

O pohonných jednotkách sa zatiaľ nič nevie, no podľa všetkého bude väčšina z nich opäť z triedy C a to až po najvýkonnejší štvorlitrový V8 twin-turbo s výkonom 476 koní a krútiacim momentom 650 Nm pre GLC 63AMG a 510 koní a 700 Nm pre verziu S. Oficiálne predstavenie bude v druhej polovici tohto roka, najpravdepodobnejšie na autosalóne vo Frankfurte v septembri.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov