Všetky podrobnosti, technické detaily aj vzletné vízie značky sme už priniesli, dnes teda len pripomeňme, že pre značku prichádza veľmi dôležitý typ, od ktorého budú všetci očakávať výrazne viac po všetkých stránkach - v oblasti výkonu, bezpečnosti, ovládania aj účinnosti pohonov, nečudo teda, že auto má nových až 95 percent dielcov, čo by sa možno na prvý pohľad ani nezdalo.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Lexus NX na prvý pohľad 

My sme si ho už dopriali priamo v bratislavskej predajni, kde je nová generácia modelu NX vystavená, zatiaľ iba jeden deň. Ide o symbolický štart predpredaja, keď sú už známe aj ceny, výbavy a motorizácie, a auto sa dá objednať. Podľa týchto informácií bude Lexus NX dostupný s dvoma typmi motorov. Klasický samonabíjateľný hybrid, ako sme už v prípade Lexusu zvyknutí, má označenie Lexus NX 350h – cena v tomto prípade pri najnižšej výbave Comfort sa začína na sume 47 900 € s predným pohonom alebo 49 900 € s pohonom všetkých kolies.

Prvý plug-in Lexus

Prvý krát prichádza značka Lexus s automobilom kategórie plug-in hybrid, ktorý má označenie Lexus NX 450h+. Tu sa cena začína na sume 64 900 €, pričom vďaka dvom elektromotorom má poháňané obe nápravy. Cenový rozdiel je síce 15 000 eur, no nie je to len pre vysoký výkon 225 kW (306 k) či pohon všetkých kolies, zároveň táto verzia prináša už v základe podstatne vyššiu úroveň, keďže sa začína rovno výbavou Executive. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Podľa informácií slovenského zastúpenia značky Lexus, prvé kusy by sa mali dostať k zákazníkom koncom tohto roka.

zdroj: Lexus news