Viac ako 9300 ľudí by chcelo mať doma jeden z prvých Fordov Mustang určených pre Európu. Sériu prvých 500 áut si rezervovali v priebehu 30 sekúnd!

„Vedeli sme, že panuje veľké vzrušenie pred príchodom nového Fordu Mustang do Európy, ale reakcia počas finále Ligy Majstrov bola ohromujúca,“ povedal Roelant de Waard viceprezident pre marketing, predaj a servis Fordu Europe. „Bol to skutočne neobyčajný spôsob ako naštartovať éru Fordu Mustang v Európe.“ Automobilka rozdelila sériu prvých 500 Mustangov medzi 20 krajín a v najbližších týždňoch skontaktuje úspešných záujemcov, ktorých potom pozve do predajní, aby si na nakonfigurovali svoj nový musclecar.

Z čoho si budú môcť vybrať? Ford im ponúkne pre každú karosársku verziu len jednu farbu: pre kupé Race Red a pre kabriolet Magnetic Silver. 500 šťastlivcov si bude môcť vybrať motorizáciu v podobe nového prepĺňaného 4-valca 2,3 l EcoBoost s výkonom 309 koní a krútiacim momentom 407 Nm alebo 5,0 litrového V8 s parametrami 426 koní a 529 Nm. Automobilka autá vybaví čiernym koženým interiérom, vyhrievanými sedadlami s vetraním, chrómovými detailmi, SYNC 2 konektivitou, navigačným systémom, parkovacím asistentom a 19-palcovými diskami. Žiaľ Ford nezverejnil cenu prvej série Mustangov pre európsky trh.