Novinka má názov Radical RXC (Radical Xtreme Coupe). Táto mašina má byť použiteľná aj na bežných cestách, no jej hlavným ihriskom majú byť aj naďalej okruhy. Výrobca zatiaľ verejnosti ponúkol len počítačové zobrazenia. Na obrázkoch vidíme okruhovú verziu. Poznávacím znakom je veľké krídlo, ktoré bude vyrobené z karbónu.

Superšport bude 4300 mm dlhý, 1960 mm široký a 1127 mm vysoký. Kupé bude tvoriť oceľový trubkový rám a karbónová karoséria s dverami typu gullwing. Do bežnej výbavy bude patriť posilňovač riadenia, klimatizácia, vyhrievanie predného skla a iné. Okruhová verzia bude mať aj šesťbodové bezpečnostné pásy.

To, že RXC bude použiteľné aj na bežných cestách neznamená, že môžeme očakávať kupé na vyhliadkovú jazdu pozdĺž pobrežia. Tento Radical bude ďalšou okruhovou mašinou. Len bude mať strechu.
Radical si s výberom grafika veľa práce nedal. Alebo ho možno len zle zaplatil.

Radical si s výberom grafika veľa práce nedal. Alebo ho možno len zle zaplatil.

Najkultivovanejší Radical bude mať pod kapotou 3,6 litrový šesťvalec. Jeho rodokmeň siaha až k automobilke Ford. Výkon predstavuje 283 kW (385 k) a maximálny krútiaci moment 435 Nm. RXC bude vážiť len 900 kg. Zadné krídlo spolu s difúzorom vyprodukujú rovnako veľký prítlak (900 kg). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h prebehne za 2,8 sekundy. Maximálka by síce mohla byť aj vyššia, no 282 km/h bude hádam stačiť. Prenos sily na zadné kolesá má za úlohu sedemstupňová prevodovka Quaife s pádlami pod volantom.

Veľkú silu budú krotiť 6 piestové strmene s 330 a 310 mm kotúčmi. Firma za príplatok s radosťou namontuje karbón- keramické komponenty.

Briti predstavia novinku na autosalóne v Birminghame, ktorý začína už 10. januára. RXC pôjde do predaja počas budúceho leta. Cena? 89 500 britských libier. V prepočte to je približne 110 800€.

Zdroj: autoforum.cz