„Nápad usporiadať Rally Radosti a prísť s niečím väčším prišiel postupne. Spočiatku som začínal organizovať menšie akcie na pomoc jednotlivcom na Západnom Slovensku, avšak postupná podpora kamarátov a ich širšieho okolia ma povzbudila, aby sme dali dokopy väčší tím a skúsili spraviť niečo väčšie. A tak sa po mnohých stretnutiach a hodinách vymýšľania, organizovania a dohadovania zrodila Rally Radosti,“ vysvetľuje Peter Jakabovič, zakladateľ občianskeho združenia OZ Rally Radosti a dodáva: „Verím, že vďaka Rally Radosti dokážeme tentoraz zozbierať oveľa viac peňazí a pomôcť tak oveľa viac rodinám, ktoré to potrebujú.

Charitatívna jazda cez Slovensko

Charitatívna jazda sa začne už 7. júna na námestí v Trnave a skončí 9. júna na letisku v Trenčíne. Za tri dni prejde kolóna tridsiatich luxusných superšportov mestá Trnava, Banská Bystrica, Košice, Poprad, Žilina a Trenčín. V každom meste sa kolóna zastaví a popri sprievodnom programe bude zbierať peniaze na podporu onkologicky chorých detí. Fanúšikovia rýchlych áut sú vítaní v každom meste a informácie o jednotlivých zastávkach nájdu neskôr na Instagrame (www.instagram.com/rallyradosti) alebo Facebooku (www.facebook.com/rallyradosti).

Online a offline zbierka

Chalani z občianskeho združenia už čoskoro zverejnia transparentný účet, na ktorý bude možné až do ukončenia charitatívnej jazdy Rally Radosti prispievať akoukoľvek sumou. Okrem toho bude možné prispieť aj „offline“ – teda priamo na mieste, kde bude kolóna superšportov stáť. Všetky peniaze vyzbierané prostredníctvom tejto zbierky budú venované onkologickým centrám na podporu rodín s deťmi s onkologickým ochorením.
 

Ako sa zúčastniť?

Rally Radosti otvorí registráciu do kolóny superšportov už čoskoro, preto ich nezabudnite sledovať. Účastnícky poplatok bude tiež venovaný a pripočítaný do zbierky na transparentnom účte, takže práve účastníci charitatívnej jazdy budú vlastne ambasádormi a podporovateľmi tohto dobročinného projektu.

Nezabudnite sledovať Rally Radosti na Facebooku (www.facebook.com/rallyradosti) a Instagrame (www.instagram.com/rallyradosti) pre viac informácií.