Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

S verziou Trophy na stovku už za 6,6 s

Namiesto toho môžeme očakávať výfuk Akrapovič a svetlá R.S. VISION. Začnem od podvozku. V ponuke je verzia Sport, ktorú je možné obuť do 17 alebo 18-palcových diskov. Nechýba ani zosilnený Cup. Vrcholom je podvozok Trophy s 18-palcovými diskami, ktorý je znížený o 20 mm vpredu a o 10 mm vzadu. Pod kapotou zostal známy 1,6 turbo. Verziu s výkonom 200 koní môžete skombinovať s podvozkom Sport alebo Cup. Trophy má 220 koní, na stovku zrýchli za 6,6 sekundy a pokračovať bude do 235 km/h. Motor v každej verzii spolupracuje výhradne so šesťstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC s pádlami pod volantom.

”Nový Renault Clio RS. ponúka široké spektrum technológií od Renault Sport pre ešte väčší zážitok z jazdy. Pri uvedení si budú môcť zákazníci vybrať z troch typov podvozku a dvoch motorov. Model takisto slávnostne predstavuje vysoko-efektívny a inovatívny systém svietenia R.S. VISION s exkluzívnym podpisom Renault Sport,” uviedol Patrice Ratti, výkonný riaditeľ Renault Sport Cars. 

Unikátnym v segmente je výfukový systém pre verziu Trophy, ktorý je inšpirovaný konceptom Clio R.S. 16. Vznikol v spolupráci so značkou Akrapovič a vďaka nemu je zvuk auta okamžite rozpoznateľný. K dispozícii bude aj balík výbavy, ktorý obsahuje systém Launch Control, R.S. Drive (výber z troch jazdných módov Normal, Sport a Race), aplikáciu R.S. Monitor a tlmiče s hydraulickými dorazmi vyvinuté divíziou Renault Sport pre rally.

Renault Clio R.S. má po modernizácii výfuk Akrapovič

LED svetlá R.S. VISION majú tvar šachovnice.

Predná časť je vďaka špecifickému nárazníku vizuálne širšia. Novinkou je multifunkčné LED svietenie, ktoré automobilka nazýva R.S. VISION. Technológia z konceptu Clio R.S. 16 spolupracuje s hmlovými svetlami, bočnými a stretávacími svetlometmi, preto poskytuje zlepšenú viditeľnosť v noci. Nové sú tiež špecifické prahy, zadný športový spojler, funkčný difúzor a dvojité výfukové potrubie. Logo Renault Sport nájdete na spodku prednej časti vozidla, kolesách a vzadu. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

zdroj: tlačová správa