Meno Hyperion dostala táto kráska po jednom z titánov gréckej mytológie a zvýrazňuje základné charakterové črty auta - celkový muskulárny a majestátny dizajn, ktorý stelesňuje silu ukrytú v jeho útrobách. 

Za vznikom Hyperiona stojí vášnivý zberateľ áut, pán Roland Hall. Pri pohľade na jeho RR Drophead coupé mu napadla skvostná myšlienka. Čo tak zavolať Pininfarinovi, nech mi pomôže s jej realizáciou? Hlavným námetom prestavby bola, ako je možné vidieť na fotkách, prerábka na historické krížniky z čias dávno minulých (30te roky minulého storočia).
Podľa všetkého je tento trend opäť v kurze a s veľkou pravdepodobnosťou môže prerásť až do eufórie. Na projekte Hyperion pracoval tím dizajérov a inžinierov zo Special Projects Division. Podľa fotografií sa im na 100 percent podarilo docieliť efektu starého aristokratického a nechutne snobského kabrioletu s tvarmi karosérie typickými pre doby dávno minulé.  Výsledkom je auto, ktorého krivky nijako nepripomínajú dnešné autá 21. storočia. 

Pininfarina a jeho dizajnérska dielna sa s veľkou chuťou a radosťou vždy púštajú do podobných projektov, Hyperion nemohol byť teda výnimkou. Styling inšpirovaný 30. rokmi jednoznačne zavelil - dlhé previsy, dlhočízna predná kapota a striktne dvojsedadlový kokpit. Špeciálnymi detailami, všetko pod taktovkou Pininfarinu, dosiahli famózny výsledok. Karosériu vyrobili z uhlíkových vlákien. Rovina predných sedadiel sa posunula o 400 mm dozadu a odstránili sa zadné sedadlá. Redizajnovali celú prednú časť auta vrátane kapoty. Za zadné sedadlá umiestnili drevenú priečku.

Predná kapota a oboje dvere vyrobili z dereveného masívu, z akého sa vyrábajú aj luxusné lode. Toto je exaktne základná filozofia Pininfarinu, ponúknuť ľuďom také postupy pri výrobe a materiály, aké v sériovej výrobe celkom určite nenájdete.

 

Na výrobe Hyperionu sa podieľalo aj niekoľko renomovaných svetových výrobcov. Karbón dodali z Re Fraschini, Isoclima dodali glazúru na povrchy, interiér ozdobili v Proxy Design, custom osvetelnie   dodali z Triom-u, mnoholúčové disky poskytol Fondmetal a mnoho iných.

Špecifikácia úprav je ďaleko rozsiahlejšia a preto, ak vás táto kreácia menom Hyperion oslovila, smelo klikajte sem, dozviete sa viac.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov