Rolls Royce má svoju bohatú klientelu stále väčšiu a väčšiu.

Rolls Royce má svoju bohatú klientelu stále väčšiu a väčšiu.

V minulom roku predaj automobilky Rolls Royce narástol o 1%. To znamená, že výrobca na cesty priviedol 3575 kusov nových luxusom preplnených mašín. Navyše nejde o prvý rekord. Automobilka stúpa už niekoľko rokov po sebe. Dokazuje to fakt, že luxusné značky finančnou krízou jednoducho netrpia.

Rolls Royce dosiahol vysoké predaje na Blízkom východe, v Ázii a Tichomorí alebo Saudskej Arábii. Automobilka tvrdí, že najdôležitejšími trhmi ostáva USA a Čína.

Rolls Royce má síce za sebou rekordný predaj, no rekordný nárast to nie je. V roku 2010 medziročný nárast predstavoval 150%, v roku 2011 31%. V minulom roku len 1%.

Rolls Royce nie je jediná automobilka, ktorej kríza prišla vhod. Podobne je na tom aj Bentley. Rolls pod krídlami BMW prosperuje a do budúcnosti má ďalšie plány. Dnes má automobilka 105 predajcov a v najbližších 5 rokoch ich plánuje rozšíriť na 120 dílerov. Chce vstúpiť na trh do Čile, Thajska a Vietnamu. Výrobca má aktuálne dvoch predajcov v New Yorku a po novom aj v Moskve. U nás zastúpenie zatiaľ nechystá. :)

Zdroj: carscoop.blogpost.com