A toto je smutný hrdina McLaren F1

A toto je smutný hrdina McLaren F1

Smola však nechodí po horách ale po ľudoch a tak sa jedného upršaného večera stalo, že pán Atkinson svoj McLaren F1 nabúral. Našťastie pre neho, mal ho poistený. Nanešťastie pre poisťovňu, celková škoda sa po obhliadke vyšplhala, a teraz pozor, na v prepočte 1,1 milióna EUR! A to je priatelia, nový rekord v dejinách poisťovníctva, keďže sa jedná o najvyššiu poistnú udalosť pri automobiloch!

Pýtate sa, prečo poisťovňa rovno nedala auto ako totálnu škodu? Nuž dôvod je jednoduchý - aj po tých rokoch si toto auto neskutočne drží cenu, takže je stále niekoľkonásobne vyššia ako bola táto škoda. Možno by mnoho z vás takéto auto ani len nevytiahlo von z garáže, ale to nie je prípad Rowana Atkinsona, ten takéto jednanie neschvaľuje, pretože autá si treba užívať a presne to aj robí! Ale nebojte sa nič, Mr. Bean ho už po oprave zobral na pár ostrých kilometrov. A tak to má byť!

Ak chcete vidieť tento konkrétny McLaren F1 v akcií, stačí sa pozrieť na TopGear z roku 2009, kde si to na jednej trati rozdajú dva superšporty - Bugatti Veyron a McLaren F1. Tušíte správne, presne tento jeden konkrétny kúsok im požičal osobne Rowan Atkinson. To bolo ešte pred haváriou...

zdroj: topgear