Ako je vo videu demonštrované, majitelia Volva si budú môcť pomocou svojich hodiniek nastaviť navigáciu, zapnúť nezávislé kúrenie alebo ho dokonca naštartovať, čo v zime určite poteší. V lete zas poteší opačná funkcia, a to zapnúť si klimatizáciu a auto si v predstihu vychladiť. Okrem toho sa auto dokáže zamknúť alebo odomknúť, zvládne aj blikanie na okoloidúce baby alebo rovno aj trúbenie.

„Keď pracujeme na inováciách, nezaujíma nás technologický pokrok ako taký. Pokiaľ nová technológia zákazníkovi neuľahčí, či neskvalitní jeho život alebo nezvýši jeho bezpečnosť alebo ho aspoň nepobaví, nepoužijeme ju. Povedzme si to na rovinu. Kto nesníval o komunikovaní so svojim autom vďaka smarthodinkám?“ povedal Klas Bendrik, vedúci pracovník informačného oddelenia vo Volve.

O tom, že to Volvo a Microsoft myslia vážne, svedčí aj ich spolupráca na technológii HoloLens. Projekt HoloLens ohlásili v novembri 2015 a ide o prvý bezdrôtový holografický počítač, vďaka ktorému sa možno zmení spôsob, akým sa zákazník s autom po prvý raz stretne a akým svoje nové Volvo snáď aj kúpi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov