Oleje Shell po novom mieria aj do motoršportu.

Predstavitelia oboch spoločností sa však dohodli na prehĺbení spolupráce. Shell bude po novom dodávať mazivá pre divíziu BMW Motorsport. Partnerstvo v oblasti mazív sa týka motoristických podujatí v Rakúsku, Kanade, Nemecku, Holandsku, Rusku a USA, v rámci seriálov Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), TUDOR United SportsCar Championship (USCC) a pri 24-hodinových pretekoch na okruhu Nürburgring. Zapojenie spoločnosti Shell do motoristického športu má pomôcť vo vývoji výrobkov určených pre bežné automobily.


„Motoristický šport je pre Shell vášňou, čo dokazuje naše dlhodobé pôsobenie na medzinárodnej motoristickej scéne. Sme veľmi radi, že toto pôsobenie môžeme ďalej prehĺbiť ako partner BMW Motorsport a tešíme sa aj tomu, že sme sa stali odporúčaným dodávateľom motorových olejov pre popredajný servis v rámci BMW. Partnerstvo so spoločnosťou BMW podčiarkuje významný prínos našich značkových motorových olejov, ako sú Shell Helix Ultra a Pennzoil Platinum a palív Shell V-Power pre vyšší výkon automobilov značky BMW na pretekárskej trati, aj mimo nej. Sme presvedčení, že spolupráca umožní dvom rovnako zmýšľajúcim firmám posunúť hranice motorových olejov, palív, ako aj vývoja motorov v konečnom dôsledku v prospech všetkých šoférov.“ hovorí na margo nového partnerstva Mark Gainsborough, výkonný viceprezident spoločnosti Shell.


Spoločnosť Shell zostaví špeciálny tím inžinierov, ktorí budú spolupracovať s pretekárskou divíziou BMW Motorsport. Využijú desaťročia skúseností v oblasti motoršportu, aby vyvinuli na mieru šitú zmes motorového oleja pre automobil BMW M4 DTM. Vývoj bude prebiehať počas testovania aj pretekárskej sezóny.

Obe spoločnosti prehĺbili vzájomnú spoluprácu aj v oblastí palív. BMW po novom odporúča palivá Shell V-Power a Shell V-Pomer Diesel pre autá z divízie M. Palivo Shell V-Power vytvorili v roku 1998 pre rastúci dopyt po výkonných palivách. V tej dobe na ňom spolupracovali so spoločnosťou Ferrari.


Zdroj: tlačová správa