Toyota Yaris Hybrid-R concept

Toyota Yaris Hybrid-R concept v celej svojej "kráse"

Toyota Yaris Hybrid-R concept však vo finále nemusí byť zlé auto, nakoľko sa bude jednať hlavne o výkladnú skriňu hybridnej technológie tohto výrobcu. A kto iný by mal vedieť viac o hybridoch ak nie práve Toyota? Aktuálne ponúka túto technológiu už v 23 modeloch, ktoré sa predávajú v 80 krajinách sveta. A do júla tohto roku predala 5,5 milióna kusov!

Yaris Hybrid-R je koncept, ktorý si berie na seba neľahkú úlohu - ukázať, že aj s hybridom existuje také niečo ako "zábava za volantom". No uvidíme... Ako základ poslúžil klasický 3 dverový Yaris, ktorý však dostal pod kapotu trocha stereoidov: motor 1.6 Global Race Engine (GRE) z dielne Toyota Motorsport GmbH (TMG) a dva elektromotory, ktoré z neho defacto robia štvorkolku. A presne ako v Le Mans špeciále TS030 HYBRID, je energia získaná počas brzdenia ukladaná do výkonných capacitátorov. Tie sú špeciálne navrhnuté práve pre športové autá, nakoľko umožňujú veľmi rýchle nabitie alebo totálne vyprázdnenie energie.

Toyota je zatiaľ skúpa na ďaľšie informácie (ako výkon motora, dostupnosť atď), pretože tie chce vyzradiť až 10. septembra na tohtoročnom autosalóne Frankfurt Motor Show 2013.