Škoda už vyrobila niekoľko elektrických Octavii. Mali však len testovací charakter.

Automobilka chce túto absenciu zmeniť. Už v roku 2016 by mohla vyrábať buď plug-in hybrid a neskôr možno aj elektromobily. Prvým modelom s hybridným pohonným ústrojenstvom by mal byť Superb, ktorý o rok neskôr ho bude nasledovať Octavia.

Výrobca túto skutočnosť samozrejme nepotvrdil priamo. Za odhalením hybridných chúťok stojí žiadosť o povolenie rozšírenia svojej továrne v Mladej Boleslavy. V žiadosti Škoda píše, že úpravy haly M13 súvisia s plánovaním výroby elektromobilov. Hovorca automobilky, Jozef Baláž zámery nepotvrdil. Spoločnosť údajne v dlhodobom horizonte zvažuje viac možností a na všetky chce byť pripravená. Portál iDnes.cz informuje, že po dokončení prestavby by výrobná hala byť schopná denne produkovať 250 hybridov.

Za odhalením plánov na výrobu hybridov/elektromobilov stojí žiadosť o povolenie na prestavbu výrobnej haly. Podľa neoficiálnych informácií bude prvým hybridom Superb, ktorý na trh dorazí v roku 2016.

Denne bude môcť Škoda vyrábať 250 hybridov.

Škoda už v minulosti vyrobila niekoľko elektromobilov, no nešlo o masovú záležitosť. Na svete existuje niekoľko kusov elektrických Octavii. Sú to však len testovacie kusy. Podľa aktuálnych špekulácií by základ hybridného pohonu mohol tvoriť 1,4 litrový motor TSI s výkonom 115 kW (156 k). Celkový výkon sústavy pravdepodobne prekoná 200 koní.

Dôvod, prečo aj Škoda potrebuje hybridy (a neskôr pravdepodobne aj elektromobily) je úplne prostý. Ide tu jednoducho a schopnosť plniť stále sa sprísňujúce emisné limity. Čo na tom, že v skutočnosti majú hybridné autá rovnakú spotrebu ako tie konvenčné?

Zdroj: idnes.cz

Prečítajte si aj: Škoda potvrdila vývoj nového SUV! Vznikne aj hybrid