Zastúpenie Škody na Slovensku zverejnilo oficiálny cenník, z ktorého sa dozvedáme, že za Octaviu RS 4x4 s karosériou liftback zaplatíte 31 900 € a za verziu kombi si priplatíte 850 €, čiže jej cena je 32 750 €. Iba pre porovnanie, za Octaviu Scout s rovnakým motorom a prevodovkou si predajca vypýta 30 950 €. Čo bude lepšia voľba?

Octavia RS 4x4 je k dispozícii v oboch karosárskych verziách, no bohužiaľ iba s jedným motorom a jednou prevodovkou.

Pohon 4x4 len s TDI

Octavia RS 4x4 je však bohužiaľ v ponuke iba s motorom 2,0 TDI a dvojspojkovou prevodovkou DSG. Nie je pritom ťažké uhádnuť prečo, keďže Škoda už aj pred tým predávala auto v rovnakej konfigurácii, ibaže s pohodlnejším podvozkom. Áno Octaviu Scout s týmto motorom a prevodovkou sme pre vás prevetrali aj v našom teste a pozitívne prekvapila. Inžinierom tak stačilo vymeniť iba podvozok a bodykit a Octavia RS 4x4 bola na svete. Ponúkne rovnako ako Scout, či Octavia RS s pohonom prednej nápravy 135 kW (184 k) a 380 Nm. Z 0 na 100 km/h pritom zrýchli za 7,6 s a výrobca by chcel, aby si v kombinovanom cykle vypýtala iba 4,9 l nafty na 100 km. Práve táto nová verzia, ktorú automobilka predstavila koncom leta minulého roka, je už k dispozícii aj u slovenských predajcov. Zastúpenie Škody na Slovensku už zverejnilo aj oficiálny cenník, z ktorého sa dozvedáme, že za Octaviu RS 4x4 s karosériou liftback zaplatíte 31 900 € a za verziu kombi si priplatíte 850 €, čiže jej cena je 32 750 €. V oboch prípadoch ide samozrejme o základnú cenu bez príplatkov. Iba pre porovnanie, za Octaviu Scout s rovnakým motorom a prevodovkou si predajca vypýta 30 950 €. Je síce iba vo verzii kombi, no ponúkne väčšiu všestrannosť, pohodlie a slušnú prejazdnosť ľahkým a stredne ťažkým terénom.

Octavia RS 4x4 u nás začína na cene 31 900 €

V cenníku Octavie RS tak po novom nájdeme 14 rôznych možností kombinácií motora, prevodovky, karosérie a pohonu. Na trhu sú síce jednoznačne rýchlejšie a zábavnejšie autá v tejto triede, no šírkou ponuky Octavia vyniká. Otázkou je, či to už nie je na škodu a nerobí to z Octavie RS v podstate všedný model.

Otázkou je, či v tomto prípade nebude lepšou voľbou Octavia Scout s rovnakým motorom a prevodovkou. Získate pohodlie, nemusíte sa báť ľahkého a stredne ťažkého terénu a ušetríte skoro 1 000 €.

Zdroj: Tlačová správa