„Sme radi, že sa emocionálne tvaroslovie nových modelov značky ŠKODA stretlo s tak priaznivým ohlasom,“ hovorí šéfdizajnér značky ŠKODA Jozef Kabaň. „Dnes sa na predmety každodennej potreby nenahliada iba z hľadiska funkčného, ​​ale aj z hľadiska emocionálneho. Automobily značky ŠKODA sa budú aj naďalej od konkurencie odlišovať presvedčivou rovnováhou medzi funkčnosťou a estetikou,“ dodáva Kabaň.

Už deviaty zisk ocenenia pre Škodu

Hnutie nezávislých odborníkov, udeľujúcich ceny Red Dot, diskutuje o jednotlivých prihlásených dielach a hodnotí ich priamo na mieste podľa kritérií, ako sú stupeň inovácie, formálne kvality, funkčnosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Cena Red Dot je na celom svete považovaná za pečať kvalitného produktového dizajnu a v tomto roku sa udeľuje už po šesťdesiaty prvýkrát. So zhruba 5 000 ročne prihlásenými produktmi z viac ako 50 krajín je navyše tiež jednou z najväčších dizajnových súťaží na svete. Porota je zložená z nezávislých výtvarníkov a odborných novinárov. V roku 2016 je prvýkrát zložená zo 41 členov, čo je najvyšší počet v celej histórii tejto renomovanej súťaže. ŠKODA získala ocenenie Red Dot už po deviaty raz. Ako prvý model tradičnej českej automobilky sa ním v roku 2006 mohla pochváliť Octavia Combi. V roku 2013 získal Red Dot Award model ŠKODA Rapid a s ním prvýkrát tiež nový dizajn značky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Profesor Dr. Peter Zec, iniciátor a CEO súťaže Red Dot Award, vysvetľuje: „Svojimi výkonmi dokazujú víťazi súťaže Red Dot nielen mimoriadne výtvarné kvality, ale zároveň ukazujú, že dizajn je integrálnou súčasťou inovatívnych riešení produktov.“ Jeho osobné hodnotenie: „Nový Superb má skvelú siluetu, je to prekrásne auto.“

tlačová správa