Nová Škoda Superb

Vyvstáva tu samozrejme otázka ohľadom autentickosti náčrtu. Obrázok vytiahol jeden z najväčších čínskych motoristických webov AutoHome. Síce to nie je záruka pravosti, predpokladajme, že si ho nenakreslili sami. Čínsky trh je pre Škodu veľmi zaujímavý. Najmä nový Super si na ňom svoje miesto určite nájde.

Superb tretej generácie Škoda postaví na modulárnej platforme MQB. Na tom by nebolo nič prekvapujúce. Základ však bude poriadne natiahnutý. Superb bude jedným z najväčších automobilov postavených na modulárnej platforme. Jeho rázvor dosiahne 2836 mm. Aktuálnu generáciu prekoná o celých 75 mm.

Superb tretej generácie príde do predajní koncom budúceho roka alebo až začiatkom toho nasledujúceho.

Hlavnou predlohou pre vznik nového Superbu je koncept VisionC.

Hmotnosť pôjde aj napriek väčším rozmerom smerom nadol. Škoda to chce dosiahnuť najmä použitím kvalitnejších materiálov, no bližšie podrobnosti zatiaľ známe nie sú. Nie je žiadnym prekvapením, že Superb bude niektoré komponenty zdieľať s koncernovým bratom VW Passat.

Ako je už známe, 3,6 litrový motor V6 sa ďalšej generácie nedožije. Nahradí ho preplňovaný 2 litrový štvorvalec, ktorý bude dosahovať výkon 280 koní. Škoda ho skombinuje s prevodovkou DSG a medzinápravovou spojkou Haldex.

Začínajú sa množiť špekulácie, že Škoda pripravuje aj plug-in hybrid s výkonom 205 koní. Ide však o ničím nepotvrdené informácie, ktoré sa zakladajú len na dohadoch.

Zdroj: autohome.com.cn

Prečítajte si aj:  Test: Škoda Superb Combi 2.0 TDI 4x4 DSG