Škoda zviditeľňuje svoje novinky predovšetkým pri najznámejších cyklistických pretekoch a tradične sa angažuje aj v rámci majstrovstiev sveta v hokeji. Ani ja som ale netušil, že mladoboleslavská značka bude na Slovensku voziť Svätého Otca. Do jeho dočasného vozového parku automobilka ponúkla dva elektromobily Enyaq iV a zároveň dva modely SUV Karoq s klasickým spaľovacím motorom. Nejde pritom o prvú spoluprácu, Škoda dala pápežovi v roku 2018 k dispozícii štyri modely Rapid Spaceback pri jeho návšteve Írska.

Škoda vozí pápeža

Pár dodatočných úprav

Vozidlá pritom nie sú tak úplne sériové. Sú špeciálne upravené podľa požiadaviek Vatikánu, aj keď nejde o nejaké zásadné zmeny. Napríklad štandardné tónované sklá sú nahradené priehľadným sklom, aby bolo pápeža pri jeho cestách vidieť a na prednom blatníku na strane spolujazdca je chrómovaný držiak. Ten je samozrejme určené pre vlajku Vatikánu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Aby sme nezabudli, na krytoch vonkajších spätných zrkadiel je oficiálne logo spojené s pápežovou návštevou Slovenska a v interiéri je navyše aj madlo kvôli komfortnejšiemu nastupovaniu i vystupovaniu. Obe autá sú lakované čiernou metalízou a čierny je tiež ich interiér.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: Škoda