Pohodlný prístup k nabíjaniu tak môže byť pre majiteľov elektrifikovaných vozidiel zásadným argumentom pre výber konkrétneho ubytovacieho zariadenia. „Elektromobilita sa poslednom čase vyvíja veľmi dynamickým tempom aj na Slovensku. Ešte rýchlejšie je tým pádom potrebné budovať komplexnú infraštruktúru pre pohodlné nabíjanie elektromobilov. Takáto služba priamo v mieste oddychu je najnovšie, aj vďaka neustálemu rozširovaniu našich služieb eMobility, k dispozícii v ďalších troch ubytovacích zariadeniach v lone slovenskej prírody. Postupne tak napĺňame našu víziu rozvoja elektromobility na Slovensku, ktorá je jednou z našich priorít,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Stretnúť majiteľa elektrického alebo plug-in hybridného vozidla nie je už nič výnimočné. Uvedomujú si to aj rekreačné zariadenia, ktoré dbajú na kvalitné služby zákazníkom a prinášajú tak neustále novinky či vylepšenia. Wallbox ŠKODA iV sa pre majiteľov chát či iných rekreačných zariadení stáva skvelou investíciou a konkurenčnou výhodou, ktorá im prináša nových zákazníkov. Jeho zabezpečenie pritom vôbec nie je náročné. Stačí vyklikať formulár na webe a o inštaláciu sa postará autorizovaný inštalačný a servisný partner, ktorý vám kompletnú službu zabezpečí na kľúč.

ŠKODA wallboxy e-motoristi nájdu napríklad v rezorte Urbanove sestry v Čiernom Balogu, vo Woodparku vo Valčianskej doline aj na zámku The Grand Vígľaš pri Zvolene. Hostia, ktorí prichádzajú za dobrodružstvom, prírodnými krásami, turistikou, ale aj na firemné podujatie, konferenciu alebo svadbu, si tak teraz môžu svoje elektrické vozidlá nabíjať priamo v areáli ubytovania. Wallbox ŠKODA iV je vybavený konektorom CCS2, ktorý umožňuje nabíjanie všetkým elektromobilom disponujúcim týmto pripojením.

Som veľmi rada, že aj u nás máme elektronabíjačku. Je to jedna z prvých nabíjačiek v regióne. Wallbox beriem ako prémiovú službu pre našich zákazníkov. Jeho inštalácia je naozaj jednoduchá. Mne stačilo vyklikať formulár na webe ŠKODA a potom už len prišli páni z inštalačnej spoločnosti, ktorí sa o všetko postarali. Verím, že budeme príkladom a elektronabíjačky budú v našom kraji pribúdať. Je to skvelý spôsob ako podporiť ekoturistiku v našom regióne,” hovorí Lucia Melicherčíková, majiteľka chát Urbanove sestry.

Jednoduchšie plánovanie výletov, ale aj vychladenie auta

Vďaka dostupnosti nabíjacej stanice priamo v ubytovacom zariadení je možné kontrolovať a manažovať nabíjanie podľa aktuálnej potreby. To ocenia cestovatelia najmä pri plánovaní výletov a zároveň je možné sa tak vyhnúť jazdám k nabíjacím staniciam v blízkom meste. Pomocou aplikácie MyŠKODA navyše vodiči môžu ovládať klimatizáciu z ktoréhokoľvek miesta. Ak sa teda počas letných horúčav chystáte na výlet, môžete pár minút pred odchodom aktivovať chladenie a nasadnúť tak do auta s ideálnou teplotou. Energia na klimatizáciu sa pritom čerpá priamo z wallboxu a nie z batérie auta, čím vám neskracuje dojazd vozidla. Podobne to funguje aj s vyhrievaním v zimných mesiacoch.

Presúvanie sa elektrickým či plug-in hybridným vozidlom za zážitkami sa tak aj vďaka neustále narastajúcemu počtu nabíjacích bodov na našich cestách stáva čoraz jednoduchším a pohodlnejším. Po celom Slovensku je ich už spolu viac ako tisíc, takže infraštruktúra už naozaj nie je problémom.  

Cestovatelia po novom môžu hľadať ubytovanie s elektronabíjačkami aj na portáli Hauzi.sk, najväčšej a najznámejšej ubytovacej stránke s priamym kontaktom na ubytovateľov na Slovensku, kde v spolupráci so ŠKODA AUTO Slovensko pribudol vyhľadávací filter na elektronabíjačky.

Wallbox ŠKODA iV naozaj pre každého

Pre individuálne nabíjanie ponúka ŠKODA AUTO tri verzie wallboxov ŠKODA iV, ktoré majú rôzne funkcie. Značka pritom poskytuje aj kompletnú prípravu a jeho inštaláciu priamo na mieste. Základným modelom pre použitie v domácnostiach je ŠKODA iV, nasleduje ŠKODA Connect s možnosťou pripojenia LAN a Wi-Fi so vzdialeným prístupom k nabíjaniu pomocou aplikácie Powerpass. Tento wallbox je vybavený aj čítačkou RFID, ktorá umožňuje napríklad bezpečnú identifikáciu užívateľa alebo viacerých užívateľov v garáži bytového domu či v ubytovacom zariadení pred začatím nabíjania. Model ŠKODA iV Connect+ vie so serverom komunikovať prostredníctvom LTE mobilnej siete, ponúka čítačku RFID a certifikovaný elektromer. Údaje o nabíjaní batérie tak môže užívateľ neustále sledovať v aplikácii Powerpass.