Medzinárodné finále celosvetovej súťaže Škoda Challenge 2019 sa tento rok uskutočnilo v prístavnom chorvátskom meste Šibenik. Zúčastnilo sa ho 191 súťažiacich z 32 krajín, ktorí sa sem prebojovali z dvoch vyraďovacích národných predkôl na domácich trhoch. Zamestnanci servisnej a predajnej siete značky Škoda súťažili o prvenstvo v ôsmich kategóriách – Najlepší servisný poradca, Najlepší servisný technik, Najlepší diagnostický technik, Najlepší lakovač, Najlepší vedúci skladu, Najlepší zástupca importéra, Najlepší predajca a Najlepší manažér predaja. Osobitnou kategóriou súťaže bol Najlepší tím.

zdroj: Škoda

Riešili sa teoretické aj praktické úlohy, dokonca aj také disciplíny ako vnímanie farieb a diagnostika a odhaľovanie zákerne účelovo nasimulovaných chýb na vozidlách. Znalosti sa však preverovali aj v oblasti histórie podniku, hodnôt značky, plánov do budúcnosti, technológií značky, či samotných produktov Škoda. Aby toho nebolo málo, nechýbala ani tímová úloha počas plavby loďou v štýle „escape room“.

Slováci opäť potvrdili úlohu favorita z minulého roka a vyhrali v kategórii Najlepší lakovač. Nezaváhali však ani v kategórii Najlepší tím, kde obsadili druhú priečku.

Výsledky Slovákov v súťaži Škoda Challenge 2019:

Najlepší lakovač (1. miesto) – Branislav Zágora
Najlepší servisný poradca (2. miesto) – Andrej Šimko
Najlepší diagnostický technik (3. miesto) – Jaroslav Kaprálik