Agip už na Slovensku nehľadajte

Najväčší slovenský prevádzkovateľ čerpacích staníc v júni ukončil rebranding siete čerpacích staníc Agip, ktoré reálne prevzal v lete minulého roka. So zmenou vizuálnych prvkov na čerpacích staniciach spoločnosť začala minulý rok v októbri a v prvej fáze ju realizovala na 33 predajných miestach. Výmenu časti prestrešenia nad výdajnými stojanmi a totemov s cenami palív na zvyšných ex-čerpacích staniciach Agip dokončili v tomto roku.

Bývala čerpacia stanica Agip, ktorú už na Slovensku nenájdete

Aby sa nezabudlo na zákazníkov, nejednalo sa len o preštítkovanie a prefarbenie budov, ale i o skvalitnenie poskytovaných služieb. Na 13 nových čerpačkách úplne vymenili výdajne stojany na palivá. Na všetkých staniciach vykonali zložitý proces čistenia palivových nádrží a systémov dodávania paliva. 

V júni tohto roku došlo k rebrandingu všetkých čerpacích staníc Agip. Tie už by ste na Slovensku hľadali márne. Ich miesto zaujali čerpačky Slovnaft. 

Prevzaté čerpačky poskytujú rovnaký sortiment palív a služieb ako všetky ostatné „staré známe“ žlto-čierne pumpy. Rozšírením siete sa zlepšila i dostupnosť prémiových palív EVO Benzín a EVO Diesel a poskytovanie služieb, akými sú napríklad vernostný Klub Bonus, alebo možnosť platby palivovými kartami Slovnaft.


Slovnaft má v súčasnosti na Slovensku 253 čerpacích staníc. Čerpacie stanice Agip pôvodne prevádzkovala spoločnosť ENI.

Zdroj: Slovnaft