Tesla dbá na bezpečnosť softvéru

Tesla je prvý výrobca automobilov, ktorý sa zúčastnil hackerského podujatia Pwn2Own. Chceli totiž zistiť, aké má ich systém medzery a kde je zraniteľný. Skrátka poskytli ich Model 3 hackerom a ich úlohou bolo nabúrať sa do systému a prevziať nad ním kontrolu.

Podujatie sa konalo vo Vancouveri a tímu menom Fluoroacetate sa podarilo prekonať bezpečnostný systém Tesly v posledný deň súťaže. Členovia tímu, Amat Cama a Richard Zhu, si zobrali na mušku infotainment Modelu 3 a použili takzvaný „JIT bug“, čím sa im podarilo dostať systém pod svoju kontrolu (samozrejme, nie je to také jednoduché).

Za to, že odhalili zraniteľnosť systému a v podstate dali Tesle možnosť ich zabezpečenie softvéru zdokonaliť, ich Tesla odmenila novým Modelom 3.  

Rôzne odmeny za poukázanie na medzeru v bezpečnosti nie sú pre Teslu vôbec ojedinelé. Za posledné 4 roky odmenila táto spoločnosť niekoľko hackerov za nájdenie zraniteľnosti ich systému. Minulý rok dosiahla odmena za nahlásenú chybu výšku až 15 000 dolárov (13 271 eur).

Zdroj: electrek.co