Koniec platnosti TK a EK na jednom mojom aute mi vyšiel na minulý týždeň. Potešil som sa, že konečne bude výsledná cena za kontrolu nižšia (veď už nemusím platiť za nálepky na sklo) a rovnako už sa na ne nebudem musieť počas jazdy pozerať.

Lacnejšia kontrola STK? Zabudnite!

Po príchode na stanicu však ostalo všetko po starom. Po prvotnej otázke, či je kontrola lacnejšia, ma schladili, „že prečo by mala byť“. U nás je totiž cenník jednoznačný. Kontrola TK xy eur, kontrola EK xy eur. Žiadne rozpísanie, koľko platím za službu, koľko za protokol a koľko za nálepky. Všetko je krásne schované spolu vo výslednej cene. A tá sa nemení! A nálepky mám opäť na dva roky na okne.

Novela je, ale nik nevie kedy nadobudne platnosť

A prečo je to tak? Nuž, odpoved v štýle „áno, novela je, ale nevieme kedy nabehne do platnosti. Asi júl 2021,“ nás všetkých riadne schladí. Áno správne, až o rok. Vraj sú natlačené obrovské množstvá kontrolných nálepiek a tie predsa treba minúť. A kto ich zaplatí? No samozrejme že my, motoristi.

Vitajte na Slovensku

Vo výsledku sa teda nič nezmenilo. Žiadne zjednodušenie, žiadne zlacnenie kontroly, ktorá je v niektorých lokalitách „vyšponovaná“ skutočne a neadekvátne  vysoko. Prosto stále všetko po starom. Kto sa tešil na čisté čelné sklo, môže zabudnúť. Aspoň rok. Ak sa náhodou niekde v sklade nenájde ešte zopár dotlačených krabíc s nálepkami navyše a predĺžia vraj aj dnes komunikovaný dátum 1.7.2021. Nuž, vitajte na Slovensku.