Nový Forester sa stal najbezpečnejším autom predávaným v Japonsku. Úspešná obhajoba titulu je jasným potvrdením záväzku Subaru vyrábať autá s faktorom absolútnej všestrannej bezpečnosti.

Nový Forester je postavený na globálnej platforme Subaru, ktorá zvyšuje ochranu pasažierov vďaka vyššej schopnosti absorbovať nárazovú energiu. Tú umožňuje kombinácia optimalizovanej konštrukcie podvozku a karosérie s vhodným rozmiestnením prvkov z vysoko pevnostnej ocele. Forester vďaka tomu vylepšil ochranu cestujúcich pri čelnom a bočnom náraze. Lepšie parametre dosiahol aj pri náraze zozadu, ktorý sa v Japonsku na rozdiel od Európy tiež testuje.

Forester má v Japonsku v štandardnej výbave aj airbag pre chodcov. Tlakový senzor vo vnútri predného nárazníka dokáže identifikovať zrážku s chodcom a dá pokyn na vystrelenie airbagu. Vankúš zakryje oblasť stieračov a spodné časti predných stĺpikov, čím zníži následky stretu hlavy chodca s autom.

Všetky tri modely využívajú unikátny asistenčný systém EyeSight, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy. EyeSight sleduje situáciu pred vozidlom prostredníctvom dvojice kamier, pričom poskytuje funkcie predkolízneho brzdenia, manažmentu škrtiacej klapky a udržiavania v jazdnom pruhu. 

Skvelé výsledky testov bezpečnosti sú výborným predpokladom pre dosiahnutie cieľa Subaru, ktoré chce do roku 2030 eliminovať tragické následky pri nehodách svojich vozidiel. Nulová úmrtnosť sa týka nielen vodičov a cestujúcich v autách značky, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky vrátane chodcov a cyklistov, s ktorými by autá Subaru kolidovali. A preto bude japonská značka nekompromisne pokračovať v zdokonaľovaní svojich technológií primárnej, aktívnej, pasívnej i preventívnej bezpečnosti.