Interiér ponúka viac miesta a dostatok pohodlia pre 5 člennú posádku.

Interiér ponúka viac miesta a dostatok pohodlia pre 5 člennú posádku.

Forester s poradovým číslom štyri narástol do všetkých smerov. SUV má dĺžku 4595 mm, šírku 1795 mm, výšku 1695 a rázvor kolies 2640 mm. Na prvý pohľad to vyzerá, že Subaru namiesto novej generácie pripravilo masívny facelift. Novinka má mierne mohutnejší zjav s väčším prejavom dynamiky. Celkovo na dizajne môžeme badať vplyvy dizajnového jazyka Subaru, ktorý sme už videli napríklad pri Impreze alebo Legacy.

V Japonsku začal predaj štvrtej generácie Forestra 13. novembra. Základ tvorí plochý štvorvalec s objemom 2 litre bez preplňovania, ktorý dosahuje výkon 109 kW (148 k) a maximálny krútiaci moment 196 Nm. Preplňovaná verzia dosahuje 206 kW (280 k) a 350 Nm. Výkon je spriahnutý 6 stupňovým manuálom alebo Lineatronic CVT (jediná možnosť v prípade preplňovanej verzie).

Subaru nedávno prezentovalo nový Forester vo veľkom štýle vďaka virtuálnej projekcii, ktorá pred očami divákov celé SUV poskladala. Celé divadlo uvidíte vo videu.

Američania dostanú 2,5 litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 127 kW (173 k) a maximálnym krútiacim momentom 236 Nm. Dvojlitrový turbo motor dodáva 186 kW (253 k) a 350 Nm krútiaceho momentu.

Po vzore vonkajších rozmerov zväčšil svoje proporcie aj interiér. Objem kufra narástol z 450 na 505 litrov. Pracovisko vodiča pripomína Imprezu alebo crossover XV. Popisovať výbavu je momentálne zbytočné, pretože tá sa líši v závislosti od jednotlivých krajín.  Kedy presne príde nový Forester napríklad na Slovensko zatiaľ ani len netušíme.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Subaru BRZ premium

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov