Samozrejme, Subaru nie je značka, ktorá by tu predávala tisíce áut ročne. Napriek tomu sú zástupcovia značky s vývojom od roku 2015 veľmi spokojní. V roku 2018 predali 453 nových vozidiel, čo je nárast o 12,13 %. To je o 10 % viac ako rast celého slovenského trhu s novými osobnými automobilmi.

Na vrchol záujmu sa dostalo Subaru XV. Kompaktný crossover zosadil z prvej priečky Outback. S pomerne tesným odstupom na pódiu ako trojka umiestnilo populárne SUV Forester. O novom slovenskom predajnom rekorde sa hovorí aj v Japonsku: v novoročnom príhovore ku všetkým zamestnancom Subaru naň upozornil prezident Subaru Tomomi Nakamura.

„Okrem tvrdej práce celého tímu sú za úspechom značky aj tri hlavné tromfy našich skvelých vozidiel: nová globálna platforma, dôraz na celkovú bezpečnosť a unikátny asistenčný systém EyeSight,“ hovorí Rastislav Crkoň, general manager divízie SUBARU importéra MIKONA, s.r.o.

Nekompromisný tlak na bezpečnosť posádky, ale aj ostatných ľudí na cestách jasne vidieť z marketingovej stratégie SAFE FUN TOGH. Bezpečnosť je na prvom mieste. Ruka v ruke s ňou ide zábava. Nie je to však iba samotná radosť z jazdy: autá Subaru dokážu vďaka schopnostiam zatraktívniť život majiteľom a rodinám tak, že dostanú aktívne trávenie voľného času na inú úroveň. Slovo Tough znamená tretie eso: overenú výdrž, odolnosť a spoľahlivosť. Tieto autá podržia a dokážu vám dlho verne slúžiť.

Subaru Outback je najpredávanejšie benzínové kombi v triede

Subaru Outback aj v roku 2018 zopakoval úspech spred roka a potvrdil pozíciu. Pritom mal ťažšiu pozíciu ako pred rokom. Aj slovenský trh sa trochu vezie na vlne odporu proti dieselovým motorom. Subaru aktuálne žiadne naftové autá nepredáva. Výsledkom je, že benzínových vozidiel sa u nás v roku 2018 predalo o vyše 7 000 viac ako v r2017. Ich podiel tvoril viac ako 66 %. Za pravdu dávajú priaznivcom benzínu aj zostatkové hodnoty. Pri predaji jazdeného auta dostanú viac, kým zostatkové hodnoty dieselových vozidiel sa prepadli už aj na slovenskom trhu. To sa prejavilo aj na kalkuláciách operatívneho lízingu, kde benzínové vozidlá profitujú z nižších splátok.