„Jaguar neponesie názov SUV. SUV a 4x4 sú spájané s Land Roverom. Ale Jaguar je orientovaný na jazdu po spevnených cestách. Preto potrebuje úplne iné meno.“ 

Jaguat patrí na cesty a Land Rover do blata.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

„Jaguar neponesie názov SUV. SUV a 4x4 sú spájané s Land Roverom. Ale Jaguar je orientovaný na jazdu po spevnených cestách. Preto potrebuje úplne iné meno.“, povedal Speth, CEO Jaguaru a Land Roveru. Interne označujeme auto ako športový crossover. To však nie je konečný názov, pripravujeme niečo čo bude znieť príťažlivejšie.
 
„Auto bude mať široký postoj a bude vyzerať skvele, ale jeho schopnosti ležia úplne inde, než schopnosti Land Roveru. Inžinieri Jaguaru sa postarajú o to, aby jazdilo skvele na cestách. Samozrejme, nebude jazdiť ako športové auto, ale jeho charakter bude veľmi špecifický a určite vás dostane.“, spresnil Speth.

Väčšina zákazníkov sa so svojimi SUV do terénu nikdy nepozrie. Práve pre tých je určený nový Jaguar.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Vyhlásenie Jaguaru dáva zmysel aj z iného uhla pohľadu. Land Rover a Jaguar majú totiž rovnakého majiteľa. V jeho záujme je, aby si značky navzájom nekonkurovali. Teda automobilka nám tvrdí, že: „ Land Rover patrí do blata a Jaguar na cesty.“
 
Nedávne oznámenie Jaguaru o tom, že ponúkne manuálnu prevodovku do F-typu bolo celkom prekvapivé. Kým väčšina výrobcov prestáva ponúkať manuálne radenie v športiakoch. Jaguar urobil presný opak a dá sa povedať, že pláva proti prúdu. V prípade crossoveru ladeného na cesty je však situácia iná. Jaguar sa necháva unášať prúdom. Zákazníci totiž SUV kupujú väčšinou do mesta a do terénu sa so svojimi autami väčšinou nikdy nepozrú. Jednoducho, kto chce poriadny off-road zájde do showroomu k Land Roveru. Ten kto chce z akýchkoľvek iných dôvodov vlastniť SUV, zájde k Jaguaru.

Zdroj: autocar.co.uk