Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

To čo bolo doteraz sa s príchodom nového Clio RS zmení. Renault verejnosti prvýkrát Clio IV RS ukázal ešte v maskovanej forme na festivale rýchlosti v Goodwoode. Zásadné rozdiely budú v tom, že ostré Clio dostane len päťdverovú verziu a nový prepĺňaný štvorvalec 1,6 Tce. V základnej verzii RS by mal ponúknuť 154 kW (210 k).

Nové Clio IV sa má začať predávať v októbri 2012, Clio IV RS môžeme očakávať v prvej polovici budúceho roka. Aktuálny model vyzeral najlepšie pred modernizáciou.  Dúfam, že nový typ bude ešte lepší a krajší. Dizajnové zmeny, ktoré prináša sú v prvom rade v päťdverovej verzii. Tiež nové svetlá, predný náraznik v štýle F1 a zadný so vstavaným difúzorom a dvoma hranatými koncovkami výfuku.

Celkový dojem je napriek 5 dverám super. Disky z ľahkej zliatiny vyzerajú viac ako dobre. Zadné dvere vyriešili šikovne, kľučku skryli v zadnom stĺpiku. Čo može prekvapiť viac je interiér, použité technológie a zaujímavá by mala byť aj jeho cena. Podrobnejšie info budeme mať už tajto o týždeň, keď Clio RS spolu s inými novinkami Renault absolvuje premiéru na autosalóne v Paríži.