Zoberie vás kamkoľvek

Bez problémov v ňom zvládnete zápchu z roboty na futbal so svojím malým šampiónom, ale aj tú rozkopanú cestu na svoju chalupu. Dostane vás tam, kam potrebujete. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých motorov. Na každodenný rozvoz detí do školy sú vhodné osvedčené benzínové štvorvalce: 1,6 GDi (97 kW/132 k) a 1,6 T-GDi (130 kW/177 k). Výkonnejší z nich je k dispozícii aj so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou DCT a pohonom 4x4. Ak často jazdíte na dlhé trasy, sú tu pre vás tri moderné turbodiesle – 1,6 CRDi (85 kW/115 k), 1,6 CRDi (100 kW/136 k) a 2,0 (136 kW/185 k). Aj v prípade motorov spaľujúcich naftu sú, samozrejme, na výber kombinácie s automatickou prevodovkou a pohonom 4x4.
 

Perfektný výhľad vás dostane

Priestorový kamerový systém Surround View Monitor uľahčuje manévrovanie s vozidlom v obmedzenom priestore a umožňuje predchádzať kritickým situáciám. Obrazy kamier, umiestnených na všetkých štyroch stranách vozidla, sa zobrazujú na displeji systému infotainmentu a poskytujú dokonalý prehľad o dianí okolo vozidla v okruhu 360°.

Udržiava si odstup 

Najnovším prírastkom medzi aktívnymi bezpečnostnými a asistenčnými systémami je adaptívny tempomat Smart Cruise Control s funkciou Stop & Go, ktorý radarovým senzorom monitoruje premávku pred vozidlom a udržiava konštantnú rýchlosť a nastavený odstup automatickou akceleráciou a brzdením.

Nedá vám spávať

Nielen preto, lebo budete rozmýšľať, kam s novým Tucsonom zasa vyrazíte, ale aj vďaka systému Driver Attention Warning, ktorý monitoruje spôsob ovládania vodičom. Na základe odchýlok odhalí vašu únavu. Vtedy vás upozorní zvukovým signálom aj textovou správou v združenom prístroji. A vy si môžete oddýchnuť pri šálke dobrej kávy.

Prémiový audiosystém vám rozochveje všetky chĺpky na rukách

Zažite zimomriavky aj bez zapnutej klimatizácie s novým high-end prémiovým audiosystémom KRELL, ktorému však hneď po zapnutí určite vymyslíte lepšiu skratku: WOW.
 

To sú iba niektoré technologické vychytávky, pre ktoré si nový Hyundai Tucson zamilujete nielen na prvý pohľad. Na www.hyundai.sk si môžete nakonfigurovať presne tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Alebo viete čo? Rovno sa objednajte na testovaciu jazdu a zažite nový Hyundai Tucson na vlastnej koži.


Hyundai Motor Slovakia