Rozdiely medzi spaľovacími a elektrickými autami sa postupne stierajú. Či už ide o dĺžku nabíjania alebo spomínaný dojazd, obe disciplíny postupne elektrické autá zlepšujú. Onedlho tak budú aj malé autá ponúkať dojazd dostatočný pre viactýždňové jazdenie bez potreby nabíjania každý týždeň.

Avšak späť k Tesle Model S. Nedávno Elon Musk uverejnil správu, že práve Model S 2020 ponúkne voči 2019-ke o 20 % dlhší dojazd a práve to znamená prekročenie hranice 400 míľ, konkrétne 402 míľ, teda 644 km. A to je už skutočne dostatočná porcia. Potvrdila to aj organizácia EPA.

Automobilka zvýšila účinnosť elektromotorov, snaží sa znížiť pohotovostnú hmotnosť alebo upravila rekuperáciu, aby čo najviac energie transformovala späť do akumulátorov. Pri prvých testoch najprv Teslu Model S Long Range certifikovali na 391 míľ, teda necelých 630 km, čo je tiež skvelá hodnota.

Avšak podľa Muska nechali otvorené dvere a kľúče od auta vnútri, čím automobil „čakal“ na vodiča a minul približne 2 % z dojazdu. Takže dnes je to už oficiálne, že Model S Long Range zvládne prejsť na jedno nabitie cez 400 míľ, s konečným výsledkom 402 míľ, teda 644 km. Uvidíme, kam sa až ďalšie preteky s dlhším dojazdom dostanú.

Zdroj: thedrive.com