Stávka proti

Thompson stavil proti Tesle. V apríli 2017 zaznamenala Tesla rekordnú výšku okolo 300 dolárov/akcia a naďalej rástla na 389,61 dolárov. Odvtedy akcie Tesly prudko klesli a Thompson je presvedčený, že jeho stávka sa vyplatí. Akcie spoločnosti Tesla minulú stredu dosiahli hodnotu 279,18 dolárov/akcia. V súčasnosti je to len 266 dolárov.

Manažér hedžových fondov uviedol, že ak sa jeho predpoveď stane skutočnosťou, jeho fond by mohol rásť o ďalších 50 percent. Poznamenal, že investuje 500 000 dolárov z vlastných peňazí. "Tesla je nepochybne na pokraji bankrotu," povedal Thompson. Vysvetlil, že bude ťažké získať finančné prostriedky v súvislosti s problémami s dodaním Modelu 3, poklesom dopytu po Modeli S a X, extrémnym ocenením a pravdepodobným znížením ratingu Moody's z B- do CCC.

Tesla nevyrába a stráca

Teslu porovnal s Fordom. „Tesla má hodnotu 2x Fordu. Avšak, zatiaľ čo Ford vyrobil minulého roku 6 miliónov automobilov so ziskom 7,6 miliardy dolárov, Tesla vyrobila 100 000 áut pri strate 2 miliárd dolárov," povedal Thompson. "Ford má 12 miliárd dolárov v hotovosti pre horšie časy, zatiaľ čo Tesla pravdepodobne vyčerpá všetky svoje financie do troch mesiacov. V mojej kariére som nikdy nevidel nič absurdnejšie," dodáva Thompson.

Je zaujímavé vidieť, ako k technologickej značke pristupujú investori. Aj keď z jedného názoru nemôžeme robiť predčasné závery, ekonomické udalosti spoločnosti a to, že investori jej prestávajú dôverovať svedčia o tom, že Tesla to ľahké mať nebude. 

Zdroj a foto: Tesla, Market Watch, rt.com