Údajne si niektorí zákazníci myslia, že Model 3 je treťou verziou auta a preto bude lepšie než súčasne ponúkané. Samozrejme je to nezmysel.

Nešťastný výber názvu? Model 3 sa mal pôvodne volať Model E. Toto označenie má však patentované Ford. V Tesle preto zvolili trojku, ktorá vizuálne pripomína písmeno E. Ďalším autom v ponuke má byť totiž kompaktný crossover s názvom Model Y. Keď sa pohráte trochu s názvami jednotlivých vozidiel, tak vznikne slovo S3XY. Zaujímavý zámer, nie? No vyzerá to tak, že Tesle sa označenie Model 3 začína vyplácať.

Údajne si niektorí zákazníci myslia, že Model 3 je treťou verziou auta a preto bude lepšie než súčasne ponúkané. Samozrejme je to nezmysel. Model 3 má začínať na hranici 35 000 dolárov. Model S začína na 69 500 $ a Model X na sume 82 500 $. Obe autá sú väčšie, výkonnejšie, luxusnejšie, tiež majú väčšie batérie a teda aj dojazd.

Tesla pripravila porovnanie, kde otvorene ukazuje slabšie stránky Modelu 3 oproti Modelu S. Jednoducho, najnovšie neznamená najlepšie. Kalifornská značka sa, samozrejme, snaží presvedčiť zákazníkov, aby kúpili radšej drahší Model S. Dôvodom je aj to, že na „ľudový“ Model 3 je veľká čakacia doba. Napríklad na stránke uvádzajú, že ak si ju objednáte dnes, dostanete ju niekedy v polovici roka 2018. To je skôr optimistický odhad, než skutočný dátum. Ak má totiž Tesla s niečím notorický problém, tak je to práve dodržiavanie termínov. A ako vyzerá porovnanie Modelu 3 a Modelu S?

Porovnanie Modelu S a Modelu 3

  Model S Model 3
Zrýchlenie (0 - 100 km/h) 2,3 - 5,5 s 5,6 s
Dojazd 400 - 540 345 +
Supercharging (rýchlonabíjanie Tesla) zdarma* platené
Sedenie 5 dospelých + 2 deti 5 dospelých
Batožinový priestor 850 litrov 396 litrov
Displeje 2 1
Možnosť úprav 1500 + do 100
Dostupnosť 30 dní alebo menej viac ako rok
Funkcie Hliníkové telo Hliníkové a oceľové telo
  Vzduchový podvozok Oceľové pružiny
  19" - 21" disky 18" - 19" disky
  HEPA filter  
  Samovyťahujúce kľučky  

*len pre prvého majiteľa

Originálne porovnanie nájdete tu.