Zvyšujú produkciu kľúčového modelu

Aspoň to tvrdí. Situácia pripomína nábeh výroby Modelu X, kedy mal Elon po ruke v konferenčnej miestnosti spacák, aby nestrácal ani chvíľu čas a v prípade potreby spal vo firme. Situácia sa opakuje, operatívne rieši vzniknuté problémy a dodáva, že „biznis s autami je peklo“.

S 2020 kusmi Modelu 3 aj tak nesplnili zamýšľané kvóty „2500 áut týždenne do konca marca 2018“. Oproti 793 kusom posledného týždňa roku 2017 je to však veľký pokrok. Taktiež tvrdia, že sa im podarilo vyriešiť hlavné problémy „produkčného pekla“ a výroba nepoklesne. V 2. kvartáli 2018 chcú rapídne navýšiť výrobu, zákazníci totiž čakajú... A dochádza im trpezlivosť tak, ako aj investorom. Lacný elektromobil Tesly si zarezervovalo 500-tisíc ľudí.

Podľa Automotive News sa Tesla približuje k cieľu vyrábať 5000 kusov týždenne v ďalšom kvartáli 2018. Nezabudnime však, že už mnohokrát čísla produkcie „upravili“. 5-tisíc áut týždenne chceli vyrobiť už do konca r.2017. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Včerajšie vyhlásenie dáva nádej, stúpla aj hodnota akcií Tesly, a to o 6 %. Po dlhodobých pádoch pre firmu konečne pozitívna správa. Pripomeňme si, že názory na budúcnosť Tesly sa rôznia. Niektorí tvrdia, že Tesla môže do pár mesiacov skrachovať...