Ani sa nečudujem, že v roku 2019 predbehol počtom kusov všetky typy so značkou VW. Je jasné, že v mnohom sú si blízki s novým Golfom, no ja rovno poviem, že som rád, že po stránke dizajnu Tiguan nie je taký nudný. Naozaj sa nechcem nikoho dotknúť, Golf má svojich zarytých zástancov a dizajn je vec osobná, tak to ďalej nebudem rozmazávať.

Modernizácia viac pod kožou

Viac podobností ako dizajnových vidím v technike. V pohonných jednotkách, komfortných a bezpečnostných prvkoch. Pripomeňme si, že nový Tiguan je k dispozícii s benzínovými štvorvalcami 1.5 TSI Evo (96 kW/130 k a 110 kW/150 k) a 2.0 TSI (140 kW/190 k), naftovým motorom 2.0 TDI Evo (110 kW/150 k a 147 kW/200 k) alebo čoskoro ako hybrid s pohonom známym aj z najnovšej Octavie RS iV, teda s kombináciou benzínového štvorvalc 1.4 TSI a elektromotora so systémovým výstupným výkonom 180 kW (245 k).

Máme 2.0 TDI Evo 110 kW

Opäť sa priznám k svojmu prízemnému pôvodu – prosto, dvojlitrový diesel s výkonom 110 kW a automatom 7 DSG je ideál. Isto, je aj verzia silnejšia, aj benzínovejšia, aj technologicky „modernejšia“, ale sám užívam veľmi podobný agregát, a takto to má byť. 

Podobnosť s golfom vidieť aj v interiéri, no zase je to o niečo veselšie aj o niečo účelnejšie. Teším sa, že je tu najmä samostatný panel na klimatizáciu - nie sú to síce mechanické tlačidlá, ale kapacitné ovládače, ale toto je aspoň trochu kompromisné riešenie. Veľmi príjemný je multifunkčný volant, známy 10,25-palcový digitálny prístrojový panel, 10-palcový stredový dotykový displej a celá paleta súčasných bezpečnostných a asistenčných systémov. Skúšam si aj poloautnómnu jazdu Travel Assist, keď VW Tiguan poslušne jazdí v premávke takmer sám. A už som ocenil aj IQ.LIGHT - Matrix LED svetlomety, ktoré majú jasné svetlo a mieria na správne miesta vďaka dynamickej regulácii diaľkových svetiel.

Tak si na nový Tiguan ideme trochu posvietiť aj my a vy nám v tom môžete pomôcť. Čo si máme podľa vás všimnúť? Pýtajte sa v diskusii.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov