Ten už niekoľko problémov spôsobil. Podarí sa novej zostave nadviazať na úspechy Clarksona a jeho kolegov? Minimálne v oblasti škandálov majú dobre našliapnuté. 23. séria ešte ani nezačala a Joey má už jeden za sebou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Pri nakrúcaní jednej z epizód sa štáb vybral do ulíc Londýna. Pozvali si aj Kena Blocka, ktorý priviezol svoj Ford Mustang Hoonicorn s výkonom 857 koní. Kvôli natáčaniu boli uzavreté niektoré časti mesta, takže si to Ken spolu s Mattom, ktorý robil navigátora, poriadne užili. Trasa viedla aj cez Tower Bridge a okolo Katedrály svätého Pavla, kde bola v tej chvíli svadba. Tá bola podľa všetkého súčasťou scenára a preto rev, pálenie gúm a drifty svadobčanov nenahnevali. Skôr naopak, boli nadšení.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Člen parlamentu sa sťažoval na hluk

Mustang sa prehnal aj okolo vládnej budovy. Člen parlamentu George Osbourne z toho moc nadšený nebol. Hluk bol vraj taký veľký, že ho rušil pri zostavovaní rozpočtu. Iste, nie každému je podobný zvuk príjemný, no na škandál to ešte nie je. Najväčšiu kritiku vzniesol plukovník Richard Kemp, bývalý veliteľ britských ozbrojených síl v Afganistane. Podľa neho sa predvádzali s autom príliš blízko pamätníku vojnových obetí (The Cenotaph) a svojim chovaním ukázali, že v sebe nemajú ani trochu úcty a rešpektu.

„Je to pocta miliónom ľudí, ktorí pre svoju vlasť urobili oveľa viac, než Chris Evans a Matt LeBlanc. BBC to nemala v prvom rade vôbec dovoliť a mali by si rozmyslieť, či sa to objaví v televízii,“ povedal Kemp. Televízia síce povolenie na natáčanie dostala, no žiadne „donuty“ ani šmyky dohodnuté neboli. Richard Kemp navyše upozornil na starší škandál Charlieho Gilmoura, syna gitaristu z kapely Pink Floyd. Charlie bol odsúdený na 16 mesiacov za to, že na pamätník vyliezol a húpal sa na ňom. 

Top Gear ešte ani nezačal a už má na krku škandál

Pamätník The Cenotaph

„Nezáleží na tom, čo sa v skutočnosti stalo, ani na okolnostiach, ktoré by to mohli vysvetliť. Dôležité je, ako tieto fotografie vyzerajú naozaj neúctivo, čo nebolo zámerom tímu Top Gear alebo samotného Matta LeBlanca,“ povedal Chris Evans vo vysielaní rádia BBC Radio 1. „ Menom tímu Top Gear a Matta by som sa rád bezvýhradne ospravedlnil za to, ako tieto fotky vyzerajú,“ dodal Evans. Naráža pritom na fotky, ktoré zverejnil LeBlanc na svojom Twitteri. Evans dodáva, že zábery z okolia pamätníka sa vo vysielaní neobjavia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: TheSUN, DailyMail, WENN, FlameFlynet