Vedenie britskej manufaktúry Dawid Brown Automotive sa rozhodlo, že opäť oživí originál. Pracovníci ho budú vyrábať ručne, vrátane dielov karosérie.
Mini Remastered

Mini remastered je nové auto, ktoré skladá poctu originálu

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Nie, nejdem tu písať o ďalšom aute z produkcie automobilky MINI, ktorá patrí pod skupinu BMW. „Nemecké Mini“ odkazujú na klasiku z minulého storočia už len veľmi, veľmi vzdialene. Typ Mini predstavila britská automobilka BMC v roku 1959. Výroba trvala neuveriteľných 41 rokov až do roku 2000. Potom prišla moderná reinkarnácia v podobe Mini-BMW.


Mnohí sa však vracajú ku klasike z minulého desaťročia. Vedenie britskej manufaktúry Dawid Brown Automotive sa rozhodlo, že opäť oživí originál. Pracovníci ho budú vyrábať ručne, vrátane dielov karosérie. Oproti originálu bude edícia remastered vo vnútri zásadne tichšia, vďaka tlmiacim materiálom. Auto dostane aj dodatočné výstuhy. Otázkou je ale bezpečnosť, ktorú výrobca nespomína... V originálnom Mini by ste totiž určite nechceli búrať ani len v nízkych rýchlostiach.

Mini Remastered

Ručne stavané auto je najmä o detailoch a nekompromisnej kvalite

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Auto dostane moderné prvky, ako napríklad vstavaný infotainment s navigáciou, bezkľúčový prístup a štartovanie tlačidlom. Interiér vyzerá veľmi hodnotne s citom pre detail. Vo vnútri nájdeme aj na mieru robené kožené sedadlá. Oproti sparťanskému originálu je edícia remastered naozaj luxusná.


Prepracovaný motor s objemom 1,275 litra ponúkne cca 80 koní, čo je o 50 % viac než originál. Agregát spolupracuje s upravenou 4-stupňovou prevodovkou. Zmenami prešiel aj podvozok a brzdy. Žiadne ďalšie detaily však manufaktúra neuvádza. Toto je skôr štýlovka než nejaký technický klenot.


Aj preto si môžu zákazníci auto individualizovať. Na výber sú rôzne farby exteriéru a strechy, ale aj disky kolies. Môžete si zvoliť aj farebnosť interiéru, či použité materiály. Dawid Brown Automotive dáva do pozornosti, že Mini remastered je kontrastom k veľkosériovej výrobe. Pracovníci strávia výrobou jedného kusa viac ako 1000 človekohodín. Preto by nemalo byť problémom postaviť aj auto s ľavostranným riadením a rôznymi špeciálnymi požiadavkami.


Cenu sa pohybuje od cca 58 000 eur až po 81 000 eur. Je to poriadna pálka, ale treba si uvedomiť, že ide o ručnú výrobu. Navyše má vzniknúť len okolo 100 až 200 kusov ročne, čo zaistí vysokú dávku exkluzivity.

Zdroj: drivetribe

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov