Rýchly predaj rovná sa menej starostí

Hľadáte najlepšie auto, ktoré si máte zadovážiť? Chce vedieť, ktoré auto sa oplatí kúpiť? Parametrov a uhlov pohľadu, ktoré by sme mali zohľadniť, je veľmi veľa. Mnohé sú aj veľmi individuálne. Jeden je však dôležitý azda pre všetkých motoristov: keďže staré auto budeme chcieť v budúcnosti predať čo najrýchlejšie, aby sme tak mali čo najmenej starostí, čo najmenej obhliadok a tak ďalej, oplatí sa pozrieť sa na rebríček vozidiel, ktoré sa spravidla predajú najrýchlejšie.

Nižšie vám prinášame takúto štatistiku, ktorú pripravila spoločnosť Carvertical a zahŕňa susedné krajiny Slovenska vrátane Česka, Poľska a Maďarska. Napríklad v susednom Česku sa na prvých priečkach umiestnili nasledovné modely (v poradí od prvej priečky): Dacia Dokker, Suzuki Grand Vitara, Kia Stonic, Opel Crossland X, Toyota Aygo. Priemerný čas potrebný na predaj Dacie Dokker bol 25 dní, Toyota Aygo sa predala zhruba za 30 dní.

Zaujme napríklad fakt, že ani jednu z TOP5 priečok v Česku neobsadil niektorý z modelov mladoboleslavskej Škody, respektíve jej materského koncernu. Pre porovnanie, inak tomu je napríklad vo Veľkej Británii, kde Škoda obsadila prvé dve priečky (modely Kodiaq a Karoq) a tretia pripadla Volkswagenu (Touareg).  Rekordérom rebríčka je Honda HR-V, ktorá sa v Litve priemerne predá počas 12,5 dňa.

Toto sú autá, ktoré dokážete štatisticky predať najrýchlejšie v uvádzaných krajinách.

Ak vás zaujíma, ktoré jazdené autá sa v krajinách Európy predávajú dlhý čas, pozrite si štatistiku nižšie - pri niektorých modeloch treba počítať s tým, že sa ich budete zbavovať aj viac ako dva mesiace.

Pri týchto autách a konkrétnych krajinách sa musíte pripraviť na to, že predaj jazdenky potrvá dlhšie časové obdobie.

Zdroj: Carvertical