Toyota MR2 sa dočkala troch generácií a teraz sa zdá, že príde štvrtá... Kiežby!

Ja osobne športiak MR2 môžem úplne najviac (preto mi aj jedná hovorí pane) a z toho dôvodu ma správa o možnom nástupcovi veľmi potešila. Avšak pri pohľade na toto auto, no neviem, mám zmiešané pocity. Designovo nič moc, skôr chabý pokus o priblíženie sa tretej cukríkovej generácií. Kto si spomenie na prvú alebo druhú generáciu, isto mi dá za pravdu.

Celým menom sa toto auto volá "GRMN (GAZOO Racing1 tuned by MN2) SPORTS HYBRID Concept II" a je na ňom niekoľko zaujímavostí. Napríklad použitá technológia alebo, už tradične, že bude štartovať na pretekoch 24h Nurburgring (tie sa idú už tento víkend). Tam ostatne Toyota už roky rokúce štartuje a skúša svoje nové technológie a patenty.

A aká technológia je teda pod karosériou? Jedná sa o auto s motorom v strede avšak netradične s pohonom 4x4. Zadný náhon ide klasicky z motora uprostred a ten predný s elektromotora nad prednou nápravou.

Pozrite si GRMN koncept na priloženom videu. Tu je skutočne vidieť, že napríklad prístrojová doska pochádza z tretej, poslednej generácie MR2.

Ako sa bude Toyote dariť, to sa presvedčíme už tento víkend. V mene všetkých fanúšikov tejto značky však dúfam, že nad očakávania dobre. Nech sa medzi nás už konečne dostane tento pokračovateľ rodu MR2...

Parametre GRMN SPORTS HYBRID Concept II:

motor V6 3,456 ccm
výkon 245k
výkon celého systému 295k
DxŠxV (mm) 4350, 1890, 1200
Váha (kg) 1,500 a menej
Pneu 225/40R19 (predné) a 255/35R19 (zadné)