Toyota Supra by mohla dostať hybrid inšpirovaný Le Mans špeciálmi

Bude nová Supra hybrid?

Johan van Zyl, CEO Toyota Europe povedal, že hybridný športiak Toyoty pravdepodobne príde: „Viem si predstaviť, že v budúcnosti sa to skutočne stane. Už máme nejaké športové autá s hybridným pohonom pod značkou Lexus. Ale na strane Toyoty, myslím, že keď máme hybridnú technológiu v špeciáloch, ktoré pretekajú vo World Endurance Championship, môžeme ju mať aj v cestných autách.“ Nespomenul síce Supru a ani s načasovaním nám veľmi nepomohol: „Nemám pochybnosti, že v dlhodobom horizonte príde športový model Toyota s využitím elektrifikácie.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
Šepká sa, že pre novú Toyotu Supra chystajú hybridný systém, ktorý má korene v motoršporte, navyše by mali použiť karbónovú konštrukciu z dielne BMW a udržať hmotnosť pod 1400 kg.

Automobilka v súčasnosti okrem Toyoty GT86 nemá iný športový model. Dávalo by zmysel, keby nová Supra bola vlajkovou loďou s tým najlepším, čo majú k dispozícii. Mohol by to byť hybridný systém, ktorý by odvodili od toho, čo používajú na vytrvalostných pretekoch WEC. Elektrická časť pohonného systému by ťahala všetky kolesá a spaľovací motor s dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

Toyota Supra by mohla dostať hybrid inšpirovaný Le Mans špeciálmi

Vraj sa môžeme tešiť na masívne využitie karbónu

Hmotnosť by mohla byť pod 1 400 kg

Hovorí sa tiež o tom, že v novej Supre použijú karbónovú konštrukciu z dielne BMW, aby sa dostali s hmotnosťou pod 1400 kg. Dvojčaťom Toyoty Supra bude na strane BMW roadster, nástupca BMW Z4. Obidve autá by nám mali predstaviť v priebehu budúceho roka.

Toyota Supra by mohla dostať hybrid inšpirovaný Le Mans špeciálmi

Pohľad od interiéru