Označenie Tour nie je v prípade automobilky Škoda ničím novým, určite totiž máte v pamäti Octavie Tour, ktoré na trhu nových áut dopĺňali o generáciu novšie verzie. Rovnakú taktiku teraz volí Škoda Auto aj v prípade Fabie. Hoci je pravda, že tentoraz ide tak trochu o z núdze cnosť. Pôvodne totiž automobilka s vývojom verzie Fabia Combi IV vôbec nepočítala, až „hlas trhu“ rozhodol, že sa objaví. Fabrika však medzitým nabrala omeškanie, ktoré teraz vykryje treťou generáciou Fabie Combi, ktorú pozdrží v predaji súčasne s hatchbackom štvrtej generácie. Logistika výroby však už nepustí, a tak fabrika osekala ponuku motorov aj výbav a posiela na trh ekonomicky zvýhodnené kombi Škoda Fabia Combi Tour. Zákazník by tak na počiatočnej nerozhodnosti fabriky a omyle s vyradením Combi z modelového radu Fabia mohol nakoniec aj trochu „zarobiť“.

Pamätáte si ju? Prvá Octavia Tour dostala na sklonku výroby dokonca volant a vonkajšie spätné zrkadlá z Fabie II. Zmena subdodávateľov sa podpísala aj na zníženej kvalite niektorých jej komponentov.

Dve výbavy, dve prevodovky a jeden motor - to je ponuka Fabie Combi Tour.

Jeden motor, dve výbavy

Na výber budú dva výbavové stupne - Active a Ambition. Cena Škody Fabia Combi Tour Active sa začína na 13 430 eurách a v jej základnej výbave nájdete okrem LED denného svietenia, elektrického ovládania predných okien, manuálnej klimatizácie, štvorice reproduktorov, rádia Swing s 6,5“ displejom a USB konektorom aj vkladané tkané koberce vpredu i vzadu a Maxi DOT plnegrafický displej palubného počítača. Vo výbave Ambition, ktorá začína na 13 930 eurách, zákazníci nájdu v základe tiež Bluetooth, ovládanie telefónu na displeji rádia či napríklad multifunkčný volant.

Pre Fabiu Combi Tour bude k dispozícii výlučne benzínový trojvalec EA211 1.0 TSI 95.

Pre náročnejších

Tí, ktorí si budú želať auto dovybaviť vyššou porciou komfortu a elektronických asistentov, môžu siahnuť po akčnom pakete Elegance, ktorý za extra 1360 eur (hodnota extra výbavy je 2464 eur) pridáva funkcie ako napríklad vyhrievané predné sedadlá a dýzy ostrekovačov, tempomat, Front Assist, LED zadné svetlomety 16“ disky Alore svetelný a dažďový senzor či napríklad bezkľúčové štartovanie. Okrem toho je k dispozícii aj paket Simply Clever pridávajúci sieťový program, odkladaciu schránku v batožinovom priestore, obojstranný koberec, odpadkový kôš či  dvojité dno batožinového priestoru. Komfort Paket dokáže do výbavy pridať nový dvojramenný multifunkčný volant, lepšie audio v podobe Škoda Surround, zadné parkovacie senzory či kameru. Klima Paket zvýši komfort cestujúcich vďaka automatickej klimatizácii Climatronic, Easy Light Assistom či elektrickým ovládaním okien vzadu. Pre zákazníkov vyžadujúcich dizajnové odlišnosti je dostupný Black Paket, ktorý pridáva do výbavy LED zadné svetlá, 16“ čierne disky Vigo, čiernu masku chladiča, čierne spätné zrkadlá či 3-ramenný multifunkčný športový volant.

Zoznam štandardnej výbavy obidvoch ponúkaných výbav Fabie Combi Tour.

zdroj: Škoda Auto