Head-up displej má rozlíšenie 480 x 240 pixelov a zobrazuje aktuálnu rýchlosť, dopravné značky, asistenčné služby a údaje z navigácie. Informácie bohužiaľ nepremieta na čelné sklo, ale na plastový štít...

Za BMW či Mercedesom zaostali

Aj keď o Head-up displeji hovoria PR materiály Volkswagenu už od predstavenia, doteraz si ho zákazníci nemohli objednať. Pôvodne mal prísť Head-up displej už na jar tohto roku. Nemci však s uvedením novinky mierne zaspali a prichádza až teraz. Pod pojmom Head-up displej si v tomto prípade musíme opäť predstaviť lacný štít. Ide teda o menej pokrokovú technológiu v porovnaní s BMW alebo Mercedesom, kde systém premieta informácie rovno na čelné sklo. Plastový štít sa vysúva z palubnej dosky a má rozmery 15 x 10 cm. Výhodou je, že ho môžete kedykoľvek zasunúť resp. vysunúť podľa priania. Vodič má vnímať displej, tak ako by sa nachádzal približne dva metre pred autom. Inžinieri VW chceli zaručiť aby bol displej v zornom poli vodiča. 


Head-up displej má rozlíšenie 480 x 240 pixelov a zobrazuje aktuálnu rýchlosť, dopravné značky, asistenčné služby a údaje z navigácie. Head-up displej je súčasťou príplatkovej výbavy, peňaženku vám však nezruinuje. Volkswagen si pýta za riešenie, ktoré udrží vaše oči na vozovke 560 Eur (v Nemecku).

Zdroj: autoforum

Pozrite si naše hodnotenie tohto auta v podrobnom teste:
TEST: VW Passat B8 2,0 TDI DSG