V priestoroch hál, v ktorých prebieha výstava, je 13 kúskov. Zaujímavosťou je, že jedna z výstavných hál je podobne veľká, ako prvá výrobná hala, z ktorej v roku 1991 začali schádzať prvé sériovo vyrábané autá VW.

Prvý vyrobený kúsok z bývalej BAZ-ky, VW Passat B3 Variant.

Koncept Háčik

Okrem modelov VW na výstave nájdeme aj modely od Audi, Porsche, Škoda alebo Seat. Medzi nimi je však ešte jeden unikát. Ide o vcelku neznámy model, štúdiu Háčik. Je to koncept terénneho auta vychádzajúci z Golfu III Syncro a Golf Variant. Koncept vznikol v roku 1996 z vlastnej iniciatívy zamestnancov, tí ho vyrobili za 3 mesiace. Všetky časti vyrobili sami, vrátane okien či interiéru.

Koncept Háčik

V priestoroch výstaviska je aj úplne prvé vyrobené auto, Passat Variant z roku 1991, miliónty kúsok z továrne VW Touareg, prvé elektrické auto VW e-Up! či karosériu Porsche Cayenne, ktorá sa vyrábala bez podvozkových dielov.

Výstava by mala byť prístupná v priestoroch Múzea dopravy až do 30. apríla 2022. Otváracie hodiny sú od 10:00 do 17:00 od utorka do nedele. Základné vstupné je 4 eurá, pre študentov, deti a dôchodcov je to polovičná suma, teda 2 €.

Zdroj: VW TS