Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Toyota si vo vlastnom meste s rovnakým menom postavila nové výskumné a vývojové centrum. Je na rozlohe takmer 651 hektárov a sú tu rôzne skúšobné polygony, vysokorýchlostné rovinky a okruh. Ten má 5,3 kilometra a v menšom meradle vraj veľmi verne kopíruje Nordschleife. Dokonca aj prevýšením 75 metrov. Pokúsili sa dokonca aj o napodobenie špecifických povrchov, hlavný okruh nie je len krásny nový hladký asfalt. To dokumentuje nasledovné on-board video.

Riaditeľ automobilky Akio Toyoda povedal, že cieľom je vyrábať stále lepšie autá, a preto ich chce testovať a vyvinúť na čo najväčší počet a kvalitu ciest. Jazdné testy nové Toyoty podstupujú dlhodobo na rôznych typoch ciest aj v projekte Five Continent Drive Project, teda testovania na všetkých piatich kontinentoch a aj na Severnej slučke Nurburgringu. A práve po rokoch skúseností sa rozhodli replikovať si viaceré špecifické úseky svetových ciest u seba doma. To má testovanie urýchliť a zjednodušiť.

Najväčší výrobca áut na svete si teda v prefektúre Aiči postavil okruh za vcelku šialenú sumu 300 miliárd jenov, čo je v prepočte 2,45 miliardy eur. Areál má preverovať stabilitu podvozka, presnosť riadenia, výdrž bŕzd a trvácnosť techniky. Iné časti polygonu sa majú venovať vysokorýchlostnej stabilite a asistenčným systémom. Areál ešte nie je hotový kompletne. Ďalšie stavby by mali pribudnúť v roku 2023, kedy areál dokončia kompletne.