Toyota Camry aj tento rok vyhrala rebríček hodnotenia Consumer reports

Consumer Reports každoročne pripravuje zoznamy najlepších automobilov oceňovaných v jednotlivých segmentoch. Ide o renomovanú spotrebiteľskú organizáciu v USA, nezávislú od výrobcov. Všetky testované autá (viac ako 250 ročne) nakupujú z vlastných peňazí, ktoré pochádzajú od predplatiteľov webových stránok. Autá sú podrobené sérii testov na kontrolu výkonu a každodennej použiteľnosti. Dôležitou súčasťou testov sú skúšky bezpečnostného systému v testovacom centre a výsledky nárazových skúšok. Zohľadňuje sa tiež názor používateľov webových stránok a majiteľov áut, ktorí vypĺňajú dotazníky o spoľahlivosti ich automobilov.

,,S týmito autami majitelia najazdia desaťtisíce kilometrov. Preto dôležitejšie ako prekonávanie časových rekordov je to, ako auto dopadne v testoch z hľadiska komfortu, bezpečnosti a spotreby paliva,” vyjadril sa  Jake Fisher, vedúci testovania vozidiel z  Consumer Reports.

Honda Accord pre trh USA získala v hodnotení II. miesto

Japonské autá v týchto rebríčkoch vedú už roky a vyhrávajú stále ďalšie a ďalšie kategórie. Dôkazom sú sedany strednej triedy, kde až 7 z top 10 pozícií obsadili autá z krajiny vychádzajúceho slnka. Víťazom tohtoročného rebríčka je Toyota Camry, ktorá v hybridnej verzii získala až 90 zo 100 možných bodov. Auto získalo maximálnych päť bodov za spotrebu paliva, ako aj za prognózovanú spoľahlivosť a v cestnom teste 89 bodov zo 100 možných.

Rovnako na II. mieste s rovnakým počtom bodov skončilo Subaru Legacy

Camry má elegantný dizajn, ale to, čo ju odlišuje od konkurencie, je najmä nízka spotreba paliva, lepšie jazdné vlastnosti a moderné bezpečnostné systémy - môžeme čítať v záverečnom hodnotení testov. Sedan Toyoty si vyslúžil pochvalu aj za komfort pri ovládaní vozidla, jednoduchú obsluhu a účinné brzdy. „Camry poráža súperov kombináciou efektívnosti, výkonu a spoľahlivosti. Okrem toho má už v základnej verzii kompletnú sadu bezpečnostných systémov a hybridná verzia je ekonomická a má rýchlu akceleráciu,” vyzdvihuje Consumer Reports.

Mazda6 získala v hodnotení IV. miesto

Z celkového hodnotenia získali 80 bodov iba autá s japonským rodokmeňom. Na druhom mieste sa umiestnila Honda Accord (84 bodov) s pochvalou za ovládateľnosť a úsporu paliva. Rovnaký počet bodov získalo aj Subaru Legacy (modelový rok 2021 a 2022), ďalšie  v zozname sú Mazda 6 (83 bodov), Honda Clarity a Nissan Altima (po 80 bodov).

Na ďalších pozíciách sa umiestnili sedany kórejských značiek - Kia K5 a Hyundai Sonata, ako aj Volkswagen Passat (tieto tri autá získali po 72 bodov). Rebríček uzatvára Chevrolet Malibu, ktorý získal sotva 45 bodov a nedostal odporúčanie Consumer Reports.

Nissan Altima patrí spolu s ďalšou Hondou do TOP5.

U nás neznáma Honda Clarity uzatvára TOP5 v ktorom sú jedine japonské autá